SruŔen je BooŔko Radovič, igrač Sutjeske, pred golom gostiju. Penal.
Nikola Mojević je izvođač penala. Pogodio je.
20.'
Domaći sastav vodi sa 1:0. Strelac Dejan RaÅ”ević.
14.'
Protokol
Glavni sudija: Marko, Domazet (Istočna Ilidža) Prvi pomoćni sudija: Nemanja, Vujadin (I.Sarajevo) Drugi pomoćni sudija: Strahinja, Vuković (Trebinje) Četvrti sudija: Slađan, DoÅ”lo (Istočno Sarajevo) Delegat: Milivoje, Marković (Zvornik) Ššontrolor suđenja: SiniÅ”a, Janjić (Bijeljina)
Postava
Radović Marko Filipović Filip Mirković Igor Milenković UroÅ” RaÅ”ević Dejan Ivanović Vide Radović BoÅ”ko Mojović Nikola Milutinović Đorđe Okuka Đorđe Pljevaljčić Ognjen. Na klupi: Milanović Adrijan Å upić Nikola Mojović Ognjen Vladičić Milan Mojović Dejan Ivanović Marko Vuković Vaso
Arias Bermudez Vilian Orlando Kovačević Mile MrÅ”ić Marko Radmanović Nemanja Kovačević Mile Rudan Miodrag Krneta Ognjen Radoja SiniÅ”a Pekić Nikola Krneta Nikola RaÅ”ević Nenad. Na klupi: Lončar Srđan Gligić Marko Petraković Ognjen
Igor Mirković

Sutjeska ā€žpetardomā€œ ispratila Borac

02.05.2021 SlaviÅ”a VukaÅ”inović

Da su fudbaleri Sutjeske igrali u dosadašnjem delu šampionata u Prvoj ligi Republike Srpske kao što je to bilo u susretu protiv Borca njihov položaj na tabeli bi bio sigurno mnogo bliži vrhu nego donjem delu .

Sada im predstoji samo  nada da će u preostala četiri kola ostvariti cilj i obezbediti opstanak. Gosti  iz Kozarska Dubice su igrali na stadionu pokraj Ćehotine onako kako to rezultat pokazuje.

Bila je to prava fudbalska rapsodija Fočaka , već nakon prvog ozbiljnijeg napada u 14. minutu domaći tim je stigao do vođstva. Nikola Mojović je lepo na levoj strani pronašao Okuku koji je uputio idealan centaršut pred gol gostiju gde je na mestu bio Rašević i glavom zatresao mrežu Borca.

Samo šest minuta kasnije golman gostiju Vilan Orlando je u kaznenom prostoru oborio Boška Radovića, a vrlo dobri sudija Domazet je pokazao na belu tačku.

Sigura sa 11. metara bio je kapiten Nikola Mojović.

Gosti se nisu predavali pa su nakon jedne lepe akcije i  centaršuta Mršića u 27.minutu preko Ognjen Krnete uspeli da smanje rezultat na 2:1.

Samo što je  počeo drugi deo susreta u 47. minutu usledila je skoro identična akcija domaćih fudbalera kao kod prvog pogotka, Nikola Mojović dubinskom loptom pronalazi Okuku na levom krilu koji  lepo centrira, a najbolji akter susreta Rašević podsjeća na dane kada je dominirao premijerligaškom scenom i  glavom šalje loptu iza leđa golmana Vilana Orlanda.

U 60. minutu je bilo 4:1, ponovo je na sceni  neumorni Nikola Mojović koji iz slobodnog udarca sa desne strane ubacuje loptu duboko u srce kaznenog prostora gostiju, a Mirković najbolje skače i glavom sprovodi loptu pod prečku protivničkog gola.

Slično je bilo i u 79.minutu opet  Nikola Mojović izvodi slobodan udarac i  ponovo  je u šesnaestercu gostiju dobro postavljen bio Mirković  i pogodio doni lijevi ugao gola Borca za konačnih 5:1.

SUTJESKA (F) - BORAC (KD) 5:1 (2:1)

Gradski stadion. Bez gledalaca. Sudija: Marko Domazet (Istočna Ilidža) . Strelci: Rašević 14. i 48. N. Mojović  20. iz penala,  Mirković 60. i  79.minut (Sutjeska), O. Krneta  27.minut (Borac) Žuti kartoni: Milenković, Milutinović, V. Ivanović (Sutjeska), Radmilović, Mršić, Pekić, O. Kreneta (Borac)

Sutjeska (F) - M. Radović  (od 80. Milanović), Filipović , Mirković, Rašević 8, V. Ivanović  (od 74. Šupić), B. Radović  (od 74. Vuković),  N. Mojović, Milutinović  (od 84. Vladičić), Okuka (od 84. D. Mojović), Pljevaljčić.

Borac(KD) - Vilan  Orlando , M. M. Kovačević , Mršić, Radmanović , M. B. Kovačević  , Rudan, O. Krneta , Radoja , Pekić, N. Krneta , Rašević .

Igrač utakmice: Dejan Rašević (Sutjeska)

Prva liga RS Prva liga RS m:tel Prva liga Republike Srpske Sutjeska Borac