Bamfort 0:1
55'

Bamfort het-trikom srušio Vilu

23.10.2020 Đ. Malešević

Fudbaleri Lids Junajteda savladali su Aston Vilu na startu šestog kola Premijer lige. Ekipa Marsela Bijelse slavila je u gostima sa 3-0.

Prvo poluvrijeme bilo je prilično nezanimljivo. Vila je imala jednu šansu preko Griliša dok je Bamfort zaprijetio sa druge strane. Vila je bolje otvorila drugo poluvrijeme. Šanse su propustili Griliš i Konsa. U 55. minuti, Lids je poveo a strijelac je bio Bamfort. U 67. minuti, Bamfort je pogodio za 2-0. Sedam minuta kasnije, svojim trećim golom Bamfort je postavio konačan rezultat.

Vila je ostala druga sa 12 bodova dok je Lids sada treći sa deset bodova.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Aston Villa Leeds United