5 : 2
1 : 1

''Petarda'' Lidsa, nove muke Arsenala

16.12.2020 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Lids Junajteda savladali su Njukasl u 13. kolu Premijer lige. Ekipa Marsela Bijelse slavila je sa 5-2.

Iako je Lids dominirao u prvom poluvremenu, Hendrik je doveo goste u vodstvo. Bamford je donio svom timu izjednačenje. U nastavku preokret. Rodrigo je donio Lidsu 2-1. Ipak, Njukasl se nije predao pa je Klark pogodio za 2-2. Međutim, od tada potop ''Svraka''. Prvo je Dalas pogodio za 3-2 a onda su iz dvije kontre, Alioski i Herison postigli po pogodak za konačnih 5-2.

Arsenal je nastavio da se muči. Odigrali su samo 1-1 sa Sautemptonom. Gosti su poveli preko bivÅ”eg igrača Arsenala, Tea Volkota. Međutim, Arsenal je uspio doći do izjednačenja a strijelac je bio Obamejang. Poslednjih 20ak minuta gosti su imali igrača viÅ”e jer je Gabriel isključen. Ipak, promjene rezultata nije bilo.

Do trijumfa u terminu od 19h doÅ”ao je i Everton. Ekipa Karla Anćelotija savladala je Lester u gostima sa 2-0 a strijelci su bili Ričarlison i Holgejt.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Leeds United Newcastle United