110 : 103

Mladost demontirala Borac

31.03.2021 Tekst i foto: Slobodan Dakić

MRKONjIĆ GRAD - Košarkaši Mladosti u Mrkonjić Gradu  dobili su Borac 110:103.  Pobjeda Mrkonjićana je zaslužena. Bolje su otvorili meč i prednost stečenu u prvoj četvrtini, od 14 poena,sačuvali do kraja utakmice.

Naime, izabranici Tihomira Mustapića prvi period igre riješili su u svoju korist  30:16, a gosti su drugi dobili 23:21.

U trećoj četvrtini bolja igra domaćih košarkaša, koji su taj period igre dobili sa 32:30.

Gosti su pokušali da preokrenu rezultat u poslednjoj čevtrini (34:27). Međutim, to je bilo nedovoljno da izbjegnu poraz.

U domaćem sastavu Đoko Šalić postigao je 36, Jovan Đorđević 27 poena, dok je kod Borca sa 27 peona najefikasniji bio Đorđe Simeunović. Mladost ima skor od devet  pobjeda i 11 poraza, a Borac poraz više.