4/4
21 : 25

Poraz Partizana

12.12.2021 Administrator DC

U 11. kolu AdmiralBet ABA lige, košarkaši Partizana NIS su u Štark areni izgubili od Cedevita Olimpije sa 89:96 (27:26, 22:23, 19:22, 21:25)

Prvi ovosezonski poraz crno-belih na svom terenu! U 11. kolu AdmiralBet ABA lige, Partizan NIS je u Štark areni izgubio od Cedevtia Olimpije sa 89:96. Lišeni pomoći povređenog Kevina Pantera, a od drugog poluvremena i Balše Koprivice, crno-beli nisu uspeli da pronađu odgovor na nadahnutu igru rivala.

Gosti iz Ljubljane su poveli sa četiri poena prednosti tokom prve četvrtine, ali je Parni valjak preokrenuo rezultat i  prvu deonicu rešio u svoju korist sa 27:26. Tokom druge četvrtine, Partizan NIS je imao i 8 poena prednsoti, ali su gosti brzo vratili rezultatski egal, pa se na poluvreme ipak otišlo pri nerešenom rezultatu 49:49.

U trećoj ćetvrtini, timovi su se smenjivali u vođstvu, da bi gostujući tim  u poslednjoj  četvrtini uspeo da dođe do dvocifrene, ispostaviće se i ključne prednosti. Crno-beli su uspeli da smanje na minus sedam, ali nisu uspeli da pronađu put do preokreta.

Na konferenciji za medije održanoj posle meča, trener Partizana NIS, Željko Obradović je izjavio:

"Želeo bih da čestitam ekipi Cedevita Olimpije na zasluženoj pobedi. Mislim da su odigrali veoma dobro. U najavi utakmice sam rekao da se radi o timu koji je promenio roster i da igra napadački izvanredno, što su pokazali i večeras. Pre tri dana su odigrali izvanrednu utakmicu protiv Virtusa koju su izgubili u završnici, a igrali su praktično na isti način kao i večeras. Njihovi spoljni igrači su kontrolisali utakmicu, pravili nam probleme prilikom prodora i izbacivanja lopti, tako da je to ono što je presudilo na ovoj utakmici. Ni približno nismo bili na nivou odbrane koju smo igrali u poslednje vreme, a pritom smo imali nesreću da igramo bez Kevina Pantera, dok u drugom poluvremenu nismo mogli da računamo na Balšu Koprivicu koji je povredio skočni zglob. Utakmica je izgubljena odbrambeno. Još jednom čestitke Cedevita Olimpiji na pobedi i želeo bih da iskoristim priliku da se zahvalim navijačima na bodrenju tokom cele utakmice", podvukao je Obradović.

Partizan NIS: Ledej 17, Zagorac 4, Avramović 15, Koprivica 1, Dangubić 5, Smailagić 5, Miletić, Mur 15, Glas 3, Trifunović 8, Madar 16

Cedevita Olimpija: Pulen 19, Ferel 15, Edžam 6, Duščak, Murić 14, Ogast 6, Blažič 19, Hodžić 3, Sčuka, Omić 2, Radovanović 12

(Foto: Dragana Stjepanović, video: BC Partizan TV)