1 : 1

Remi Njukasla i Lidsa u sjajnoj utakmici

17.09.2021 Đ. Malešević

Fudbaleri Njukasla i Lidsa odigrali su 1-1 na startu petog kola Premijer lige.

Lids je bolje otvorio susret te je u prvih desetak minuta imao dvije sjajne šanse preko Rodriga i Rafinje. Bolju igru gosti su krunisali vodstvom u 14. minuti a strijelac fantastičnog gola bio je Rafinja. Imao je pet minuta kasnije novu šansu ali nije pogodio. Prvu šansu za domaće imao je Žoelinton u 24. minuti. Potom je opet prijetio Lids a neprecizni su bili Rafinja i Klih. U završnici prvog poluvremena, Sent-Maksimen pogađa za 1-1.

Prvu šansu u nastavku propustio je Dan Džejms. Potom je Maksimen pokupio odbijenu loptu ali je Melije odbranio. Blizu gola bio je Žoelinton dok je opasan pokušaj imao i Bamford sa druge strane. U 84. minuti sjajno je šutirao ponovo Sent-Maksimen ali je Melije opet odbranio.

Lids nakon pet kola ima tri boda a Njukasl dva.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Newcastle United Leeds United