3 : 2
1 : 2

Vest Hem preokretom srušio Čelsi u londonskom derbiju

04.12.2021 Đ. Malešević

Fudbaleri Vest Hema savladali su Čelsi sa 3-2 u prvom susretu 15. kola Premijer lige.

Od samoga starta tempo je bio sjajan. Čelsi je bolju igru krunisao vodstvom a strijelac je bio Tijago Silva. Golom Lanzinija iz penala u 40. minuti, domaći su izjednačili. Čelsi je ipak sa vodstvom otišao na odmor jer je u završnici poluvremena Maunt sjajnim volejom pogodio za 2-1.

U nastavku, ekipa Dejvida Mojesa zaigrala je bolje te je pogotkom Bovena došla do izjednačenja. Imao je Boven sjajnu šansu da donese preokret svojoj ekipi ali nije uspio. Ipak, Vest Hem je do preokreta došao. Strijelac gola kojim je Vest Hem slavio, bio je Masuaku u 87. minuti.

Čelsi je prvi sa 33 boda dok je Vest Hem četvrti sa 27 bodova.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League West Ham United Chelsea