Barcelona Barcelona
0 : 4

Barsa ponizila Real

20.03.2022 Đ. Malešević

Fudbaleri Barselone deklasirali su Real Madrid u derbiju 29. kola La Lige. Barsa je slavila u gostima sa ubjedljivih 4-0.

Prvu šansu na meču nije iskoristio Valverde. Potom su krenuli napadi Barse. Obamejang je imao fenomenalnu šansu ali je Kurtoa odbranio. Gabonac se iskupio kasnije te je doveo svoj tim u vodstvo. Golom Arauha, Barsa je duplirala prednost. Barsa je furiozno otvorila drugo poluvrijeme. Golovima Dembelea u 47. i Obamejanga u 53. minuti, Barsa je došla do ogromnih 4-0. Mogla je Barsa do kraja dati još koji gol ali nisu iskoristili svoje šanse.

Real je i pored ovog debakla ostao prvi sa 66 bodova. Barsa ima 12 bodova manje i meč manje.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Španija: LaLiga Real Madrid Barcelona