Adrijan Milanović(G) , Aleksandar Begenišić , Srđan Andrić , Gavrilo Popadić , Filip Vujović , Goran Milidragović , Marko Ilić , Đorđe Salatić , Stefan Sudžum , Rajko Komnenić (K), Tripo Jokanović , REZERVE Obrad Bejatović(G) , Marko Biberdžić , Vladimir Grbušić , Miloš Starović , Srđan Vukajlović , Nemanja Kešeljević , Veljko Janjić , Milosav Dangubić , Ognjen Milidragović ,
Postava
Kristijan Krunić(G) , Srđan Čortan , Dejan Deurić , Strahinja Novosel , Mladen Vitomir , Stefan Radonja , Siniša Škobo , Neđo Šuka , Marko Lizdek , Miloš Vujičić (K), Dragan Lončarević , REZERVE Jovan Vuković , Đorđe Gladanac ,

Heo teško do bodova

25.10.2022 R. Uljarević

U daleko najlošijoj predstavi pred svojim navijačima ove jeseni fudbaleri „Hercegovca“ su teško, ali zasluženo savladali čvrstu ekipu „Glasinca“. Prvo poluvrijeme je donijelo sporu i bezidejnu igru na obje strane, pa se iz ovog perioda mogu izdvojiti samo pokušaji Begenišića iz slobodnog udarca kada je lopta pogodila prečku, te dobar udarac Vujovića iz daljine koji je odbrani golman gostiju Krunić.

Ključni momenat utakmice dogodio se u 51. minutu, kada je lošu intervenciju odbrane gostiju i nesporazum posljednje linije iskoristi brzonogi Ilić i iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu. Od tada gosti kreću otvorenije, ali su se svi njihovi pokušaji svodili na to da se dugim loptama pokuša pronaći veteran Šuka, najbolji strelac lige. Usamljen među štoperima „Hercegovca“ stari majstor ipak nije mogao učiniti ništa ozbiljnije. U 89. minutu jedinu brzu akciju danas i odličnu kontru golom kruniše iskusni Dangubić za konačnih 2:0. Težak poraz u Višegradu ostavio je očigledno traga na ekipu „Hercegovca“, pa će biti potrebno mnogo više želje i zalaganja kako bi se u idućem kolu u Tršiću pokušalo učiniti nešto više protiv solidne ekipe „Podrinja“.

HERCEGOVAC – GLASINAC 1936 2:0 (0:0)