4/4
27 : 18

Partizan se mučio sa Studentskim centrom

17.10.2022 Administrator DC

U 3. kolu AdmiralBet ABA lige, Partizan Mozzart Bet je savladao SC Derby u Å tark areni sa 91:82 (23:17, 21:26, 20:21, 27:18)

Ā

Partizan Mozzart Bet je večeras odigrao prvu utakmicu na domaćem terenu u sezoni 2022/23 i zabeležio pobedu protiv Studentskog centra iz Podgorice. Pred oko 7.000 navijača u Å tark areni, crno-beli su dva dana nakon meča sa Baskonijom dočekali podgorički tim. ViÅ”e od tri četvrtine, utakmica je bila izjednačena a blaga prednost Partizana Mozzart Bet nije ni jednog trenutka obeshrabrivala gostujući tim, pa se u poslednju deonicu uÅ”lo pri nereÅ”enom rezultatu.Ā

Ipak, četvrta četvrtina je donela seriju crno-belih kojom su doÅ”li do maksimalnih +12, posle čega je konačan ishod meča bio odlučen. Na kraju, bilo je 91:82 u korist Partizana Mozzart Bet.Ā

Na konferenciji za medije održanoj posle meča, trener crno-belih Željko Obradović je izjavio:Ā

"Najbitnije je da smo dobili utakmicu. Bitno je da vidimo reakciju ekipe posle petka, mislim da je bilo pozitivno. Kao Å”to je logično, bez obzira na rezultat prethodne , uvek se okrećeÅ” sledećoj utakmici, to iziskuje ritam, samo jedan trening nije lako kako nama, tako i svima ostalima. Ekipa izaÅ”la sa dobrim moralom, probali smo dosta toga da uradimo i na kraju dobili utakmicu. Čestitam Studentskom centru, mislim da su odigrali dobru utakmicu i mislim da je bila zanimljiva. Ono Å”to je evidentno je kad se dođe u situaciju, jedino mi se ne sviđa previÅ”e minuta koje je igrao Lesor. Ali, to je danaÅ”nja utakmica iziskivala da provede toliko vremena na parketu, bila je posledica toga Å”to je BalÅ”a Koprivica napravio rano četiri faula. Hvala navijačima na divnoj atmosferi, čekamo ih u utorak na premijeri Evrolige u Beogradu", poručio je Obradović.Ā

Partizan Mozzart Bet: Vukčević 11, Ledej 15, Koprivica 2, Panter 2, Papapetru 12, Egzum 13, Jovanović, Glas 2, Lesor 19, Trifunović 4, AnđuÅ”ić 4, Madar 7

SC Derby: Džekson 19, Megi 10, Pavlićević 3, Vučeljić 3, Slavković 6, Hadžibegović, Tasić 10, T. IviÅ”ić 6, Z. IviÅ”ić 7, Drežnjak 16, Dogan, TiÅ”ma 2

(Foto: Dragana Stjepanović, video: BC Partizan TV / AdmiralBet ABA liga)Ā

Međunarodna koÅ”arka Međunarodna koÅ”arka AdmiralBet ABA liga Partizan Mozzart Bet SC Derby