Bl Volej na čelu premijerligaškog karavana

Utakmicom u Modriči između domaćeg sastava i Smeča iz Lukavca večeras je kompletirano je 6. kolo Premijer lige u konkurenciji odbojkašica, a nije bilo iznenađenja. Četiri vodeće ekipe BL Volej, Bimal Jedinstvo, Gacko i Kula Gradačac očekivano su upisale pobjede.

Lider prvenstva Bl Volej ostvario je i šestu maksimalnu pobjedu. Izabranice trenerskog dvojca Davora Gambiroža i Saše Banjca, nisu imale većih problema i lagano su slavile u Palama, protiv Jahorine maksimalno sa 0:3 po setovima 17:25, 19:25 i 12:25. Odbojkašice Jahorine nisu umale snage da se suprostave banjalučkim vedetama: Sonji Vujnić, sestrama Tamari i Tijani Đapa, Jeleni Šakotić, Marijani Savić, Vesni Crnčević, Jovani Biberdžić i ostallima te su Paljanke, upisale uz dvije pobjede i četvrti poraz.

Aktuelne šampionke, ekipa Bimal -Jedinstava bila je ubjedljiva na gostovanju u Tuzli. Princeze su lagano "popeglale" odbojkašice Slobode i slave maksimalnu pobjedu od 0:3, (10:25, 11.25, 10:25), a rivalkama u tri seta prepustile su svega 31.poen.

Odbojkašice Gacka dočekale su sastav Goražda, a gošće su pružile solidan otpor favorizovanom domaćinu. U prvom setu posle mnogo uzbuđenja i preokreta u dramatičnoj završpnici prisebnije su bile domaće igračice i riješile su taj period igre u svoju korist razultatom 26:24. U nastavku su Gačanke zaigrale svoju prepoznatljivu igru, borbeno u odbrani, silovito u napadu, i naredna dva seta 25:18, 25:19) riješile su u svoju korist za maksimalno slavlje od 3:0

Odbojkašice Kule Gradačac na svom parketu pobjedile su Maglić, iako su gošće iz Foče prvi set riješile u svoju korist (20:25). U nastavku ekipa trenera Đorđa Miloševića prezentirala je mnogo bolju igru i u naredna tri seta ( 25:14, 25:15 i 25:19) pokazala je zašto je u vrhu Bh odbojke te slave sa 3:1 i zasluženo ostaju sva tri boda u Gradačcu.

Novi član premijerligaškog karavana odbojkašice Smeča, nadigrale su u Modriči "Uljrke" sa 0:3 po setovima 13:25, 9:25 i 6 :25, a potpuna dominacija gošći obilježila je utakmicu. Tako je ekipa iz Lukavca došla u svojoj debitanskoj sezoni do četvrte prvenstvene pobjede, i visokog petog mjesta na ligaškoj tabeli. "Uljarke" iz Modriče i posle šestog kola sa skorom 0-6 su bez bobova i osvojenog seta i na začelju su ligaške tabele.

Posle odigranog 6. kola evo kako stoje stvari: Na čelu premijerligaškog karavana su "banjalučke studentkinje" sa maksimalnih 18.bodova i bez izgubljenog seta, prate "brčanske prinveze" sa 17, Gacko 13, Kula Gradačac, 12, Smeč 10, Sloboda 8, Maglić 7 , Jahorina 5, Goražde i Modriča su bez bodova.

Sledeće 7, kolo Premijer lige BiH na programu je 23 i 24. novembra, a sastaju se: Smeč - Jahorina, BL Volej - Kula Gradačac, Bimal Jedinstvo - Modriča, Goražde - Sloboda i Maglić - Gacko

Kula Gradačac 3 : 1 Smeč
BL Volley 0 : 3 Bimal-Jedinstvo
Jahorina 3 : 0 Goražde
Modriča 0 : 3 Maglić
Sloboda 0 : 3 Gacko