Trnovica minimalcem do tri boda

Komšijski derbi u Trnovici, između istoimene domaće ekipe i Jedinstva iz Roćevića, doveo je na tribine preko 300 navijača. Susret je, poslije borbenih i dinamičnih 90 minuta, završen minimalnom pobjedom 1:0 izabranika Momira Krstića.

OFK Trnovica

Domaća ekipa je u ovaj meč ušla ofanzivno, sa željom da se na svom terenu iskupi za gubitak bodova u prethodnom kolu. Iako je imao terensku inicijativu i veći posjed lopte, tim iz Trnovice je, kao u nekoliko utakmica unazad, imao problem sa realizacijom, pa su dobre šanse koje su imali Maksimović i Radić završile pored protivničkog gola. Nije Trnovica iskoristila ni priliku da sa bijele tačke dođe do prednosti. Na samom početku drugog dijela Jurošević je uputio dugu loptu prema Maksimoviću koji skače, a bek Jedinstva Vasić igra rukom, što sudija procjenjuje dovoljnim za najstrožu kaznu. Kapiten Simić izvodi kazneni udarac, ali je bio zamalo neprecizan i lopta odlazi pored stative. U 70. minutu domaća ekipa  bolju igru ipak kruniše pogotkom. Nakon udarca iz ugla, S.Simić centrira, a Radić na drugoj stativi odlično prihvata loptu i zakucava je u mrežu Jedinstva. Preostalih dvadesetak minuta do kraja domaći su smirili igru i čuvali rezultat, a gosti su pokušali šutevima sa distance da dođu do izjednačenja, ali bez uspjeha.

Tri boda su Trnovicu podigla na osmo mjesto na tabeli, dok je Jedinstvo sa sedme, palo na devetu poziciju.

"Očekivali smo tešku i tvrdu utakmicu, ali vjerovali smo da možemo iskoristiti prednost domaćeg terena i doći do bodova. Iako je povremeno dolazilo do pada koncentracije, uspjeli smo da se vratimo u igru i minimalnim, ali vrijednim rezultatom, ostavimo sva tri boda u Trnovici. U narednih sedam dana moramo poraditi na realizaciji, jer je očigledno da tu postoji problem, i već u narednom meču pokušati doći do novih bodova koji će nas povesti ka gornjem dijelu tabele", istakao je Desimir Maksimović, napadač Trnovice.

Trnovica - Jedinstvo (Roćević) 1:0 (0:0)