Novi poraz Zvijezde 09

Zrinjski - Zvijezda 09 (3:0)

HŠK Zrinjski je u zaostaloj utakmici četvrtog kola PLBiH ubjedljivo savladao Zvijezdu 09 sa 3:0.

Plemići su odigrali dosta dominantno i sigurno, a rezultat toga je i ubjedljiva pobjeda kojom se polako vraćaju tamo gdje im je mjesto.

Zvijezda je dosta dobro ušla u meč i u prvih nekoliko minuta stvorila pritisak na zadnju liniju Zrinjskog, ali to nisu materijalizovali pogotkom.

Zrinjski se oslobađa od pritiska i u 10. minuti stiže do prilike preko Lendrića koji ne koristi grešku gostujuće odbrane, te ostaje 0:0. Isti igrač je propustio velike šanse u 17. i 21. minuti susreta, ali je Zrinjski ipak došao do pogotka u 27. minuti kada je Jakovljević zatresao mrežu Zvijezde za 1:0.

Primljeni pogotak negativno je utjecao na goste koji su potpuno pali, a Plemići su to iskoristili i u 39. minuti udvostručili prednost preko Govedarice koji je postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu vidjeli smo jedan gol, a njega je postigao Zrinjski u 63. minuti kada je Stojkić zatresao mrežu Zvijezde za 3:0 i ubjedljivo vodstvo.

Do kraja susreta Plemići su bez problema održavali prednost i mirno priveli utakmicu kraju.

Radnik 1 : 2 Borac
Mladost 0 : 1 Tuzla Siti
Zrinjski 3 : 0 Zvijezda 09
Čelik 0 : 2 Željezničar
Sloboda 0 : 0 Velež
Široki Brijeg 0 : 0 Sarajevo