Vlasenica sigurno do tri boda

Vlasenica je ubilježila još jednu pobjedu u gostima, savladavši u 13. kolu regionalnog Istoka, novajliju Janju 2009, pred njenim navijačima, rezultatom 1:2.

Sigurno ka liderskoj poziciji: FK Vlasenica

Prvi dio susreta u potpunosti je pripao Vlaseničanima, čija je dominantna igra rezultirala da se na odmor ode sa ubjedljivim vođstvom gostiju od 0:2.

Prvi pogodak pao je u 15. minutu. Petrović je sa sredine krenuo po desnoj strani, uposlio Milovanovića koji prihvata loptu i sa ivice šesnaesterca poluvolejom je šalje u desni ugao domaćeg gola. Uprkos brojnim šansama, na novi pogodak se čekalo do samog finiša prvog poluvremena. U 44. minutu Milovanović od Vuksića dobija loptu po desnoj strani, vara dvojicu protivničkih igrača, i lijevom nogom postiže evrogol i uduplava vođstvo Vlasenice.

Pokušavali su Janjani da se konsoliduju i naprave neku dobru akciju, a trud im se isplatio u 55. minutu kada Hadžihajdić izvodi slobodan udarac sa nekih dvadesetak metara i preciznim šutom  u desni ugao vlaseničke mreže smanjuje rezultat na 1:2.  Hadžihajdić je u 74. minutu imao  priliku da  poravna rezultat sa bijele tačke, a kazneni udarac za domaći tim je dosuđen nakon što je golman Vlasenice skočio da uhvati visoku loptu u svom šesnaestercu, a Delibajrić pao. Ova situacija je dovela do verbalnog sukoba ove dvojice igrača, pa ih je Radojčić obojicu poslao u svlačionicu. Umjesto isključenog D. Kovačevića na gol staje kapiten N.Kovačević, jedan od najiskusnijih igrača gostiju, i maestralno brani Hadžihajdićev šut. Šest minuta kasnije arbitar još jednom dosuđuje najstrožu kaznu, ovog puta za Vlasenicu, kada je u kaznenom prostoru domaćina srušen Trninić, koji je po lijevoj strani zaprijetio golu Janje 2009. Milovanoviću se nije dalo da se i treći put na ovoj utakmici upiše u strijelce, jer Kavazović zaustavlja njegov udarac.

Vlaseničanima su rezultati ostalih susreta išli na ruku, pa su vezavši treću pobjedu, ponovo zauzeli treću poziciju.

„Iako smo bili favoriti u ovom susretu sa novajlijom koji je među ekipama u donjem dijelu tabele, nismo dozvolili da nas to uljuljka i da olako uđemo u utakmicu. Naprotiv, od prvog trenutka smo krenuli ofanzivno i vrlo brzo se pokazala razlika u kvalitetu, tako da je naša pobjeda potpuno zaslužena. Što se tiče kaznenog udarca koji je dosuđen za domaću ekipu, moram reći da je on vrlo sumnjiv, jer je ustvari Delibašić napravio prekršaj nad našim golmanom, a ne obrnuto, ali sreća je da je naš kapiten uspio odbraniti. Domaćinima se zahvaljujemo na korektnom gostoprimstvu i želimo im mnogo sreće u nastavku prvenstva, a mi ćemo u preostala dva kola pokušati da se izborimo za pomak ka liderskoj poziciji, koju po svom kvalitetu sigurno zaslužujemo“, istakao je Đuro Vuksić, predsjednik Vlasenice.

OFK Janja 2009 – FK Vlasenica 1:2 (0:2)