Bratstvo ima za čime da žali

Iako su dva puta vodili, fudbaleri Bratstva iz Gračanice na kraju su osvojili samo bod na gostovanju kod Orašja. Susret je okončan rezultatom 2:2.

Nakon što su i Orašje i Bratstvo slavili pobjede u susretima prvog kola Prve lige Federacije BiH, u današnji meč drugog kola ušli su sa ozbiljnim ambicijama da osvoje puni plijen, a gosti su mnogo bolje otvorili meč, te su poveli već u 7. minuti, kada je pogodio Kemal Hasikić.

Igralo je Bratstvo nešto bolje i u nastavku meča, da bi Orašje sredinom prvog dijela počeo preuzimati inicijativu, a pogodak za 1:1 u 34. minuti je postigao Zvonimir Mikić.

Bio je to rezultat kojim je okončan prvo dio, da bi Husein Poturalić nakon dodavanja Elvedina Aletića u 66. minuti donio gostima novo vodstvo. Ipak, domaći su na kraju stigli do boda, a u 85. minuti je sa bijele tačke pogodio Eldin Fačić.

GOŠK 1 : 0 Čapljina
Radnik 1 : 3 Rudar
Igman 0 : 0 Travnik
Posušje 2 : 0 Slaven
Vis Simm Bau 2 : 1 TOŠK
Goražde 3 : 2 Budućnost
Orašje 2 : 2 Bratstvo
Jedinstvo 1 : 0 Zvijezda