Liga Evrope je Seviljino takmičenje

Fudbaleri Sevilje pobjedom nad Interom od 3:2 u Kelnu stigli su do šeste titule prvaka Lige Evrope.

Utakmica je počela kako je svaki ljubitelj fudbala samo mogao poželjeti. Lukaku je u četvrtom minutu krenuo u kontru, Dijego Karlos ga nije mogao drugačije zaustaviti nego faulom i sviran je penal. Belgijanac je uzeo loptu i matirao protivničkog golmana za 1:0.

Španci nisu dugo čekali da se vrate u igru, pošto je Navas pronašao u šesnaestercu De Jonga, a ovaj u 12. minutu zatresao mrežu za 1:1.

Ubrzo je Okampos zaprijetio, no Handanović je bio na mjestu, a već par minuta kasnije fudbleri Intera su tražili igranje rukom i penal, no sudija Makeile je odlučio nije bilo namjere i utakmica je nastavljena.  Nakon što je utakmica ušla u mirniju fazu, Banega je sjajno ubacio iz slobodnog udarca, a De Jong je bio najviši u skoku i donio vođstvo svom timu od 2:1 u 33. minutu.

Već u sledećem napadu na isti način Brozović je pronašao Godina, koji u svom stilu pogađa za 2:2. Pred sami odlazak na pauzu Okampos je šutirao glavom sa 11 metara, no Handanović je sjajno reagovao.

Čim je počelo drugo poluvrijeme Galjardini je imao dobru priliku, no izblokirali su fudbaleri Sevilje.  Ponovo je Lukaku krenuo u kontru,izašao je 1 na 1 sa Bonom, ali ovaj put je golman Sevilje bio bolji. Kako se sudbina zna poigrati pokazala je u 74. minutu, poslije ubačaja Banege Dijego Karlos je napravio makazice, a čovjek nad kojim je napravio penal na početku, Lukaku je skrenuo loptu u svoju mrežu.

Kao odgovor na to Konte je na teren poslao Eriksena, Sančeza i Mozesa umjesto Galjardinija, Martineza i D'Ambrosija, dok su ranije kod Španaca El Hadadi i Vaskez zamjenili Okamposa i Susa.  Kunde je postao heroj španskog tima kada je skinuo loptu sa linije poslije Sančezov šuta.  De Jonga i Dijega Karlosa zamjenili su Nesiri i Gudelj pet minuta prije kraja utakmice. Zadnju nadu Konte je položio u Kandrevu kog je ubacio umjesto Godina, a isti igrač je propustio sjajnu šansu u prvom kontaktu sa loptom.

38 .kolo Italija: Serie A
Milan 3 : 0 Cagliari
SPAL 1 : 3 Fiorentina
Genoa 3 : 0 Verona
Atalanta 0 : 2 Internazionale
Napoli 3 : 1 Lazio
Lecce 3 : 4 Parma
Juventus 1 : 3 Roma