Fudbalska ljepotica na Grbavici, Klis ubjedljiv protiv Sloge, gostujuče pobjede Ljubuškog, Dizdaruše i Radničkog Lukavac

Klis - Sloga 5:0

Pravu fudbalsku ljepoticu su na pomoćnom terenu stadiona Grbavica odigrali Pofalićki i Fortuna iz Zenice. Domaći su preko Selimovića u 15. minuti stekli prednost, 1:0, ali od tada Zeničani postižu čak 4 gola, Kolić je poravnao u 32. minuti, 1:1, u 38. je Brahim doveo goste u prednost, 1:2, na početku drugog dijela Kolić je svojim drugim golom povećao prednost, 1:3, a Kubat je u 53. je pogodio za 1:4 . Anel Hajradinović je sa svoja dva gola donio nadu domaćoj ekipi, 3:4, ali je Huzbašić za Fortunu donio prednost od dva gola, 3:5. Domaći se nisu predavali, pa su golovima Krajine (83) i Šorlije (92), 5:5 i došli do penal serije u kojoj su bili bolji,6:5.

Klis je na svom terenu visoko porazio ekipu Sloge iz Gornjeg Vakufa /Uskolja, 5:0, Šimunović 3, te Kudra i Husrep, Krajišnik i Unis su minimalno slavili na domaćem terenu savladavši, ekipu Romari iz Zenice, 1:0, odnosno, Koline, 2:1.

Penali su odlučivali i u Olovu, gdje je Kiseljak, nakon, 2:2, bio bolji u penalima, 3:4. Gostujuče pobjede su ostvarile ekipe Dizdaruše iz Brčkog, lukavačkog Radničkog i Ljubuškog, protiv, Bukovika, 0:3, Odžaka 102, 1:4 i Neuma, 1:3.

Buturović Polje : FK Klis - NK Sloga (GV/U) 5:0,

Vogošća : FK Unis - NK Kolina 2:1,

Sarajevo : FK Pofalićki - NK Fortuna 5:5, penali 6:5,

Olovo : NK Stupčanica - NK Kiseljak 2:2, penali 3:4,

Velika Kladuša : NK Krajišnik - NK Romari 1:0,

Gornji Srebrenik : NK Bukovik - FK Dizdaruša 0:3,

Odžak : NK Odžak 102 - FK Radnički 1:4,

Neum : NK Neum - NK Ljubuški 1:3.