Sigurne Grude

RK Grude

Nakon što je prošlog vikenda odgođena, juče  je konačno odigrana utakmica prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometašice u kojoj su aktuelne prvakinje Bosne i Hercegovine, rukometašice Gruda, slavile na gostovanju u Prijedoru, nad ekipom ŽRK Mira, rezultatom 28:34 (16:15).

Većim dijelom prvog poluvremena domaća ekipa je bila u prednosti. Imale su domaće rukometašice sredinom prvog poluvremena i plus četiri gola, kod rezultata 9:5, ali gošće u 23. minuti stižu zaostatak 11:11.

Do kraja prvog poluvremena rukometašice Mire uspijevaju napraviti minimalnu prednost pa se na pauzu odlazi kod rezultata 16:15.

U nastavku dosta bolja igra gostujuće ekipe. Rukometašice Gruda serijom 0:4, u 37. minuti dolaze do svoje prve prednosti u susretu, 17:19.

Domaća ekipa ubrzo uzvraća pa u 40. minuti domaće rukometašice ponovo imaju plus jedan 20:19. Gostujuće rukometašice ponovo ulaze u seriju pogodaka, te u 52. minuti odlaze na plus pet, za  prednost od 25:30.

Do kraja susreta Grude su uspjele sačuvati prednosti, za na kraju konačnih 28:34.

ŽRK Mira – ŽRK Grude 28:34 (16:15)

Sportska dvorana Mladost – Prijedor, Sudije:  Džemal Čedić,  Dino Đerzić (Sarajevo), delegat : Mladen Dragičević (Doboj). Sedmerci : ŽRK Mira 4(2), ŽRK Grude 6 (6), isključenja : ŽRK Mira 8, ŽRK Grude 2 minuta .

ŽRK Mira: Sekulić Bogdana, Gligorević Dragica 8, Bašanović Azra 7, Vukojević Nikolina, Bojanović Sara, Vukojević Anđela, Tintor Duška 6, Miljuš Jelena, Mutić Nikolina, Bilbija Milica, Mutić Dragana 4, Crnomarković Dragana, Mutić Jelena, Gligorević Marija, Kremenović Dragana 3. Trener: Gligorević Darko

ŽRK Grude: Lis Gabriela, Čutura Nikolina 4, Stamatović Milica 3, Nikić Ana 4, Boban Anja, Petković Teodora 13, Lugonjić Mia, Vujić Leontina, Pješčić Anđela, Lovrić Karla 7, Karačić Barbara, Brnanda Nikolina, Boras Anđela 1, Ilić Jovana 2 . Trener: Zubac Zlata.

Krivaja : Goražde
Izviđač : Sloga
Čapljina : Sloboda
Gračanica : Konjuh
Leotar : Maglaj
Borac M:TEL : Vogošća