Partizan bolji od Huventuda

U zaostalom meču 6. kola 7Days Evrokupa, crno-beli su savladali panski tim sa 78:75 (18:19, 23:14, 22:16, 15:26)

Nova pobeda za crno-beli tim! Drugi put u 48 sati, košarkaši Partizana NIS su izašli na parket Hale sportova "Ranko Žeravica" u okviru 7Days Evrokupa. U zaostaloj utakmici 6. kola, Parni valjak je dočekao španski Huventud koji je u uvodnoj četvrtini meča imao blagu prednost. Drugi period, doneo je sigurniju igru crno-belih što je rezultiralo prednošću od osam poena nakon 20 minuta igre.

U trećoj četvrtini, Partizan NIS dodaje gas i stiče dvocifrenu prednost koju je zadržao do 35. minuta kada gosti polako počinju da sustižu prednost. Ipak, crno-beli su bili spremni na nalet Huventuda, pa su u poslednjim napadima uspeli da meč prvedu kraju i zabeleže važnu pobedu.

Na konferenciji za medije održanoj posle meča, trener Partizana NIS, Sašo Filipovski je rekao:

"Teška utakmica, jer je manjak energije bio problem. Ali, moji pomoćnici u stručnom štabu, fizioterapeuti i kondicioni treneri, pomogli su igračima da vrate snagu. Čestitam igračima koji nisu imali vremena ni da se taktički pripreme. Odradili smo dobar posao na Basasu. Dangubić ga je dobro čuvao. Iznenadio nas je Doson. Ali, drago mi je da smo izašli kao pobednici iz teškog meča", poručio je Filipovski.

Svoje utiske o večerašnjem meču je za BC Partizan TV izneo i Nemanja Gordić.

Partizan NIS: Miler Mekintajer 13, Zagorac 7, Pejdž 8, Dangubić 10, Gordić 16, S. Janković, Veličković, N. Janković 6, Tomas 11, Trifunović 1, Mozli 6

Huventud:Doson 19, Lopez-Arostegi 16, Morgan 8, Brodzijanski 16, Krag, Parado 2, Ventura 3, Basas 7, Birgdander 4, Para, Maronka

(Foto: Dragana Stjepanović, video: Euroleague / BC Partizan TV)