Slogi bod u Trebinju

Leotar - Sloga

U 21. kolu Prve lige Republike Srpske “Leotar” je u Trebinju igrao 2:2 (1:2) protiv FK “Sloga” iz Doboja. Nakon ovog neriješenog rezultata Leotar ima 36 bodova.

Teren u Policama je bio težak za igru, ali tokom prvog poluvremena viđena su tri gola i dosta šansi. Gosti su u prvom minutu preko Aljetića imali šansu, ali je njegov šut prohujao pored lijeve stative Perišića.

U 7. minutu odličan centaršut sa desne strane na glavu Maksimovića koji sam sa pet metara šutira kraj desne stative golmana gostiju. Domaćin je imao šansu u 18. minutu kada je Đurić glavom šutirao kraj gola, a Mićunovićev šut u 32. minutu golman gostiju je odbranio.

Gosti su poveli u 35. minutu preko Golubovića čiji je šut sa 25 metara skinuo „paučinu“. Domaćin je izjednačio iz jedanaesterca u 41. minutu preko Zečevića nakon prekršaja u kaznenom prostoru nad Maksimovićem.

Gosti su svoj drugi gol postigli u 45. minutu kada je nakon centašuta Golubovića loptu primio Buljubašić i sa desetak metara šutirao u desnu stranu Perišićevog gola.

Sa rezultatom 1:2 otišlo se na poluvrijeme.

U drugom poluvremenu do 65. minuta Leotar je imao inicijativu i igralo se pred golom gostiju, a tada je šut Blaževića sa dvadesetak metara prošao uz lijevu stativu gola gostiju. Domaćin je izjednačio kada je nakon centaršuta Blaževića Ristić pogodio mrežu gostiju za 2:2 u 75. minutu.

Domaćin je i dalje napadao, ali gosti su imali odličnu prilikuu 86. minutu, ali je Perišić odlično reagovao I spasio svoj gol. Do kraja utakmice Leotar je i dalje atakovao na gol gostiju, ali bez uspjeha tako da je ova utakmica završila 2:2.

Nakon utakmice trener Leotara Oleg Ćurić nije bi nezadovoljan igrom svojih momaka.

“Nemam šta da zamjerim mojim igračima. Borili su se i trudili. Nismo dali gol na vrijeme, a imali smo dosta šansi. Primili smo jeftino golove”, rekao je Ćurić.

Narednog vikenda Trebinjci gostuju u Prijedoru kod domaćina FK “Rudar”.

FK „Leotar“: Perišić, Šešelj (od 4.minuta Milić), Paranos, Šipovac, Maksimović (od 56.minuta Dragan Ristić), Zečević, Prebiračević, Mićunović, Blažević, Đurić, Sekulović (od 56.minuta Medan). Trener: Oleg Ćurić.

FK „Sloga“: I. Marković, B. Andrić, Nikolić, Aljetić, Golubović, Buljubašić (od 80.minuta N. Marković), Savić, Vasiljević, Hadžimujić, Perić od 77.minuta Starčević), Dušan Ristić. Trener: Milan Draganović.

Izvor: trebinjelive,.info

Ljubić 5 : 0 Slavija
Jedinstvo 0 : 1 Podrinje
Borac 3 : 0 Kozara
Leotar 2 : 2 Sloga
Tekstilac 0 : 2 Rudar Prijedor
Drina 1 : 0 Sloboda
Modriča 4 : 1 Željezničar