Čapljina eliminisala Slobodu iz Lige 6

U posljednjoj utakmici prvog dijela prvenstva BiH, večeras je u tuzlanskom Mejdanu OKK Sloboda poražena od Čapljine rezultatom 81:88 (29:24, 17:23, 14:19, 21:22).

Ovim porazom tim Damira Mulaomerovića ostao je bez Lige 6, s obzirom na to da je ostao na 6. mjestu s 37 bodova, jednim manje od Borca i Leotara.

Tuzlake je skupo koštala pobjeda u Trebinju protiv Leotara, kada su zbog tuče isključeni, a zatim kažnjeni neigranjem Lelić, Strong i Miličević, čije se odsustvo u večerašnjoj utakmici itekako osjetilo.

Osim u prvoj četvrtini, Čapljinciu su vodili cijelo vrijeme, a u 35. minuti imali su velikih 65:74.

Domaći su u zadnje dvije minute uspjeli smanjiti rezultat, na 20 sekundi prije kraja bilo je 81:84, ali nije došlo do preokreta.

Slaba igra i veliki broj promašaja na kraju su rezultirali (ne)očekivanim porazom kojim je stavljena tačka na, inače, lošu sezonu koja je završila sa 13 pobjeda i 11 poraza. I bez najavljene Lige 6!

U domaćem sastavu Manjgafić i Alikadić postigli su po 20 poena.

U redovima Čapljine  Milin je ubacio 22, Jugović 20, Sudžum 18 (15 skokova), Lužaić 12, a Naletilić 8 poena.

U Ligi 6 igrat će Igokea, Spars, Široki, Čelik, Leotar i Borac.

Izvor:tuzlalive.ba  (M. Petrović – Foto: Darko Zabuš)