Podrinje otkinulo bod Kozari

Kozara - Podrinje

Na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci danas je odigrana utakmica 24. kola mtel: I lige Republike Srpske FK Kozara (Gradiška) – FK Podrinje (Janja) koja je završena neriješenim rezultatom 1-1.

Prve minute prolaze u opreznoj igri na obe strane. Tek u 9. minutu Lolić odlično ulazi u šesnaesterac gostiju, varkom obara golmana na zemlju, vraća loptu prema Eskiću, ali odbrana Podrinja u zadnji čas izbija loptu. Tri minuta kasnije, sa druge strane u šesnaesteac se stuštio Malbašić, kojeg Erić povlači i ruši i sudija Jevtić pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač jedanaesterca je Lolić, koji postiže deseti prvenstveni gol ove sezone i Kozara vodi sa 1-0. Rano vođstvo kao da je probudilo goste iz Janje, koji prijete preko danas veoma agilnog Došle. U 31. minuti odličan prodor Lolića, koji jako šutira, ali igrač podrinja u zadnji trenutak skreće loptu u korner. Ponovo pred Kozarinim golom prijeti Došlo, ali Modić izbacuje u korner. U 36. minuti ponovo Došlo izvodi slobodni, a lopta prolazi zamalo pored stative Modićevog gola. U 42. minuti u sudaru glavom sa protivničkim igračem povrijedio je arkadu mladi Đurić i kola hitne pomoći ga odvoze na previjanje, a u igru ulazi mladi Beuk.

Kozara prva pokušava u drugom poluvremenu, Beuk pokušava da pronađe Eskića, ali ovaj ne zahvata loptu. Igra se poptuno otvoreno, gosti iz Janje ne mire se s porazom i pokušavaju da ugroze Modićev gol. To im i uspijeva u 67. minuti kada Simić prelijepim šutem sa ruba šesnasterca šalje loptu u mrežu Kozare za izjednačenje 1-1. Primljeni gol, kao da je malo razmrdao igrače Kozare, odlično u 70 minuti šutira Malbašić, brani Bodirogić, na odbijenu loptu natrčava Runić i jako šutira, ali lopta odlazi pored stative. Ni gosti se ne predaju, šut Stojnovića završava zamalo preko gola. Posljednje minute prolaze u ofanzivi prema golu Podrinja. Pokušava najprije Batar, ali lopta odlazi pored gola, da bi posljednju šansu za Kozaru propustio Popović koji odličnim prodorom izbija sam pred Bodirogića, ali njegov pokušaj da uposli Beuka sprečava odbrana Podrinja i utakmica završava bez pobjednika.

Već u srijedu 28. aprila 2021. godine na rasporedu je 25. kolo kola mtel: I lige Republike Srpske. FK Kozara je opet domaćin i na Gradskom stadionu u Gradišci ugostiće Slaviju iz Istočnog Sarajeva. Utakmica počinje u 16i 30 časova i igra se bez prisustva publike zbog poznate situacije sa virusom COVID-19

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Petrović O., Raspudić B., Hamzić A. (od 46. min. Petković V.), Lolić D., Malbašić A., Popović A.,  Đurić L. (od 45. min. Beuk S.), Runić N., Eskić S. (od 74. min. Kisin V.), Batar B., trener Žerić N., nisu igrali: Glišić P., Borković N., Veljkić S., Pepić D.

FK Podrinje (Janja): Bodirogić B., Rastanović P., Došlo D., Đokić A., Berak T. (od 90. min. Maksimov A), Marković M., Erić D. (od 46. min. Spasojević S.), Nasufović Š., Dujković M., Lukić S., Stojanović N., trener: Stajić Z.,  Nisu igrali: Ilić B., Kosanović D., Čobić S., Stuparević R.

Slavija 1 : 0 Modriča
Zvijezda 09 3 : 0 Drina
Sutjeska 1 : 2 Tekstilac
Željezničar 0 : 0 Leotar
Sloboda 1 : 0 Borac
Rudar Prijedor 6 : 1 Jedinstvo