Nula u Hadžićima

U okviru 27. kola Prve lige FBiH na gradskom stadionu u Hadžićima, Radnik je ugostio ekipu Bratstva iz Gračanice. U završnici ovosezonskog prvenstva domaći su sigurni u sredini tabele, dok su gosti odigrali odličnu sezonu i nalaze se u samom vrhu. Ovakva situacija omogućavala je objema ekipama da igraju rasperećeno, bez rezultatskog pritiska, i pokušaju doći do pobjede.

Utakmicu je mnogo bolje otvorila ekipa Bratstva. U prvih 20-ak min. meča dominiraju na terenu, a iz toga su se izradile i tri dobre šanse. Već u drugom minutu, odlično po strani probija Poturalić, odigrava "povratnu" za Aletića, ali on je slabo zahvatio loptu, koja na kraju završava pored gola. Četiri minute kasnije opet je opasan centarfor Bratstva Poturalić, ovoga puta je glavom uhvatio dobar centaršut sa lijeve strane, ali i on je neprecizan. U 16. je opet akcija išla po lijevoj strani. Na ubačaj Poturalića, natrčao je Zarić i sa 10 metara promašio gol. Bila je to vjerovatno i najbolja šansa za gol na cijeloj utakmici.

Nakon toga Radnik se oslobađa pritiska i uspjeva da prenese loptu na polovinu gostiju. Osvojili su nekoliko ubačaja iz kornera, a sredinom poluvremena napravili i svoju najbolju priliku. Lopta je sa lijeve pronašla Kazića na suprotnoj strani, no njegov šut je izblokiran, nakon čega lopta dolazi do kapitena Vladavića koji šutira pored lijeve stative.

Uslijedio je period pada ritma utakmice, a na nova uzbuđenja se čekalo do samog finiša prvog dijela. Doduše, ona nisu bila naročito velika. U 41. min iz iste akcije izblokiran je šut Jašarevića, a potom ponovno bio neprecizan i Vladavić. Tri minute kasnije ubacio se u sredinu sa lijevog beka Ramić, te je nakon jedne lijepe akcije bio u prilici da šutira, međutim i njegov udarac završava visoko preko gola.

Drugo poluvrijeme bilo je još manje sadržajno, sa više prekršaja, nervoze kod igrača i uz pratnju velikog broja kartona. Radnik je pokušavao da uspostavi inicijativu, ali su bolje prilike pravili Gračaničani iz kontra napada. Stojanov je probao šut sa 20-ak metara u 53. min, a Aletić je u 61. iz dobre pozicije gađao pravo u golmana domaćih. Još jedna lijepa šansa za Bratstvo došla je u 67. min. kada je visoki stoper Mujčić dominantnim skokom uhvatio centaršut iz kornera, ali i njegovom šutu nedostajalo je preciznosti.

Uslijedio je period igre bez uzbuđenja na obje strane, a onda u 76. min. jedan bespotrebno oštar start Delića. Bek Bratstva već je imao jedan karton, zarađen u 33. min. nakon također jednog pregrubog prekršaja, pa su tako gosti iz Gračanice ostali sa igračem manje.

Radnik nakon toga baca sve karte u napad i pravi potpunu ofanzivu ka golu Bratsva u pokušaju da iskoristi brojčanu nadmoć i dođe do vrijedne pobjede. Najbolja prilika koja se izrodila iz tog pritiska bio je slobodan udarac sa 18 metara u 89. min. Šutirao je Jašarević, a bila je to još jedna lopta koja je završila preko gola, pa je propala i posljednja šansa na meču.

Ostalo je početnih 0-0, u podjeli bodova s kojom ne mogu biti nezadovoljni ni jedni ni drugi.

FK Radnik Hadžići - NK Bratstvo Gračanica 0:0

Radnik: Mudželet, Ramić, Fejzić, Ramić, Konjhodžić, Memić, Kazić, Jašarević, Vladavić, Kaljić, Japalak.

Bratstvo: Čalaković, Buljić, Delić, Ćosić, Aletić, Stojanov, Devedžić, Hasikić, Zarić, Poturalić, Mujčić.

Goražde 4 : 1 GOŠK
Vis Simm Bau 2 : 0 Orašje
Posušje 4 : 1 Jedinstvo
Igman 3 : 1 Zvijezda
Radnik 0 : 0 Bratstvo