30.06.2021 Administrator DC

Remi Želje i Leotara

Željezničar - Leotar 0:0

FK Željezničar je danas u prvoj pripremnoj utakmici za novu sezonu na Grbavici dočekao Leotar i odigrao bez golova 0:0.

Od samog početka susreta Željezničar je imao inicijativu, a nakon nekoliko stvorenih poluprilika, uslijedila je najbolja u 16. minuti kada je prvo šutirao Subašić, a potom i Bojo, ali golman gostiju je u oba navrata dobro reagovao.

Dvije minute kasnije nova prilika za Željezničar, a ovoga puta se u njoj našao Juričić, no golman Leotara je ponovo na visini zadatka.

Igrala se 26. minuta kada je Subašić pokušao udarcem iz daljine, ali je lopta otišla preko gola. S druge strane, fudbaleri Leotara su bili bez ikakvih šansi, osim dva kornera koja su imali, no iz kojih također nisu uspjeli zaprijetiti golu Plavih.

Novu priliku Željo je imao u 30. minuti kada je Hrelja odlično šutirao sa 25 metara iskosa, a lopta malo prošla pored stative gostujućeg gola. Isti igrač je bio u prilici i tri minute kasnije kada je zaprijetio udarcem sa petnaestak metara, no golman Leotara brani njegov udarac.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Željo je mogao doći do vodstva i to zahvaljujući lošoj reakciji gostujuće odbrane. Nakon ubačaja igrača Želje sa desne strane, odbrambeni igrač Leotara je nesmotreno reagovao i zamalo pogodio vlastitu mrežu.

Prvu priliku u drugom dijelu imao je Duraković, koji je šutirao sa dvadesetak metara, a u 50. minuti je pokušao i Gasal, čiji je udarac izblokiran i završio u korneru.

Gosti su u 60. minuti došli do prve prilike na utakmici, ali šut napadača završava visoko preko gola. Samo minutu Željezničar je uzvratio preko Kosorića nakon kornera, no fudbaler Plavih nije bio precizan.

Leotar je više prijetio u drugom poluvremenu u odnosu na prvo, pa su u 75. minuti imali dva uzastopna kornera, ali bez opasnosti po gol Željezničara.
 Nakon dugog perioda bez ozbiljnijih prilika i pokušaja, Duraković je odlučio okušati sreću i šutirati iz daljine, no njegov udarac odlazi visoko preko gola.

Do kraja susreta se rezultat nije mijenjao, pa je utakmica završena bez golova 0:0.

Široki Brijeg 3 : 3 Radnik
Sloboda 1 : 1 Željezničar
Velež 3 : 0 Sarajevo
Posušje 3 : 0 Borac
Leotar 0 : 0 Tuzla City
Rudar Prijedor 0 : 2 Zrinjski