Vlaznija izbacila Široki

Fudbaleri Širokog Brijega završili su svoj evropski put već na prvoj prepreci. Širokobriježani su poraženi u Skadru od Vllaznije sa 3:0 i tako ispadaju već na startu ljeta.

Sigurno vodstvo iz prve utakmice omogućilo je Širokom Brijegu da rasterećenije i strpljivije uđe u revanš meč u Skadru. Svjesni da imaju dva gola viška sa Pecare stali su čvrsto i čekali svoju šansu. Praktično, u prvom poluvremenu nismo vidjeli gotovo nikakva uzbuđenja, do pred sami kraj. Tek u smiraj prvih 45 minuta po jedna sjajna šansa na obje strane.

U 44. minutu prijete domaći. Prvo se Bulatović priključio napadu, šutirao, Dario Miškić je odbio loptu, na nju je natrčao Kruja, ali je Miškić još jednom siguran.

Nepunu minutu kasnije uzvraća Široki Brijeg i možda propušta priliku da riješi sve u ovom dvomeču. Sjevnula je brza kontra po lijevoj strani. Alen Jurilj je vidio samog Vujinovića u sredini, dodao mu je loptu, ali je najistureniji igrač Širokog Brijega užasno primio loptu, ona mu je pobjegla taman toliko da golman domaćih, Bojan Zogović, uđe u šut ..

Samo što je počelo drugo poluvrijeme domaći vode sa 1:0. Desni bek i kapiten domaćih, Erdenis Gurišta se priključio napadu, dodao do Fahrudina Gjurgjevika koji lako pogađa za 1:0. Nakon tog gola, u jeku slavlja domaćih, sudija Kasper Sjoberg prekida utakmicu i šalje igrače u svlačionicu na gotovo deset minuta. Razlog se nije mogao saznati, ali se nešto dešavalo među domaćim pristalicama, pa je i obezbjeđenje moralo ući na taj dio tribine.

Djelovao je Široki Brijeg jako loše na terenu nakon toga. Potpuno dekoncentrisano, pa i demotivisano, nije to bila ni blijeda senka ekipe koja je prije samo sedam dana igrački razmontirala Albance na Pecari. Iskoristili su to domaći i u 62. minutu su stigli do drugog gola i potpunog egala. Slabo je reagovala odbrana Širokog Brijega, Kruja je šutirao, a na pravom mjestu na putu do gola se našao štoper Eni Imami i pored još jednom uspavane odbrane Širokobriježana pogodio za 2:0.

Vllaznija je do potpunog preokreta u ovom dvomeču stigla u 80. minutu.  Odbrana Širokobriježana je ponovo djelovala amaterski, iskoristio je to Fahrudin Gjurgjevik i svojim drugim golom doveo Albance pred prolaz u narednu rundu takmičenja. postigavši gol za 3:0.

Nije uspio Široki Brijeg do kraja da se vrati u susret. Odigrali su užasno drugo poluvrijeme i to je Vllaznija iskoristila, te stigla do prolaza u drugo kolo Lige Konferencije.

Široki Brijeg 3 : 3 Radnik
Sloboda 1 : 1 Željezničar
Velež 3 : 0 Sarajevo
Posušje 3 : 0 Borac
Leotar 0 : 0 Tuzla City
Rudar Prijedor 0 : 2 Zrinjski