Sigurna Sloboda

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri mrkonjićke Slobode u 3.kolu Druge lige - grupa „Zapad“ u Brodu su pobijedili ekipu Poleta 4:1.

Pobjeda je zaslužena, a da su fudbaleri Slobode malo bili precizniji  bila bi  još ubjedljivija. Ono što je najvažnije za Mrkonjićane da su nastavili sa dobrim igrama i pobjedama  u svom pohodnu ka Prvoj ligi Republike Srpske.

Ljubitelji fudbala u Brodu mogli su vidjeti dobru fudbalsku predstavu i pet lijepih pogodaka. Istini za volju fudbaleri Slobode morali su uložiti maksimum napora da stignu do tri boda, jer se ekipa Poleta opredijelila za zatvorenu varijantu i brze kontranapada prema golu Kljajića. Gosti su svih devedeset minuta dominirali na terenu i imali inicijativu.

U prvom poluvremenu nije bilo golova. Mada su gosti iz Mrkonjić Grada propustili nekoliko prilika pred golom Bojana Dobrijevića.

U drugom poluvremenu gosti nastavljaju sa atacima prema golu domaćina. I plod takve igre je prvi od četiri gola u mreži Brođana.

Igrao se 51 minut, kada je odbrana domaćeg sastava pokleknula.  Slobode je povela 1:0 golom Igora Mirkovića. Domaćini se još nisu povratili od šoka, a već je bilo 2:0 za goste. Strijelac brzonogi Srđan Mrzić.

I kada su svi na stadionu očekivali novi gol u mreži Poleta, kiksala je odbrana Slobode i domaći sastav je smanjio  na 1:2.Strijelec je Njegoš Đukić.

Gol Đukića, kao da je dodatno motivisao  fudbalere Slobode koji u poslednjih sedam minuta meča postižu još dva pogodka.

Prvo je u 88. minutu Dušan Komljenović pogodio za 3:1, a dva minuta kasnije Ognjen Soldat za 4:1.

Tri nova i ukupno devet bodova. Četrnaest postignutih i četiri primljena gola i prvo mjesto na drugoligaškoj tabeli.

Šef stručnog štaba Slobode Igor Mirković zadovoljan je igrom i pobjedom svoje ekipe na „vrućem“ trenu u Bordu.

-Čestitam svojim momcima na pobjedi. Odigrali smo jednu dobru, zrelu  utakmicu .Onako kako smo se dogovorili i svih devedeset minuta dominirali smo na terenu. Znali smo da će se domaći sastav orijentisati na odbranu i čekati svoje šanse iz brzih kontranapada. Zato smo se i spremili da odigramo pametno i odgovorno utakmicu. U prvom poluvremenu nismo imali neke izglednije prilike, ali bilo pitanje vremena  kada ćemo postići prvi gol. I on je došao početkom drugog poluvremena, a ubrzo i drugi pogodak. I ona da umjesto da meč riješimo još sa tri gola u našu korist, primamo gol iz prve šanse Poleta i vraćamo domaćina u utakmicu. Na sreću u finišu meča do izražaja dolazi naš kvalitet i postižemo još dva gola za ubjedljivu pobjedu. Ona nam mnogo znači u psihološkom smislu. Želim da se zahvalim čelnim ljudima i fudbalerima Poleta na fer i korektnoj utakmicu. Mi smo već stavili tačku na ovaj  susret  i okrećemo se meču sa Čelincem- kaže Mirković.

Naime, fudbaleri Slobode u narednom, četvrtom kolu sastaju se na „Lukama“ sa ekipom Čelinca, a Polet gostuje ekipi Dubrava.

Dubrave 3 : 1 Ukrina
Polet 1926 1 : 4 Sloboda
Čelinac 3 : 1 Željezničar
BSK 1 : 3 Laktaši
Sloga (T) 2 : 0 Brdo
Jedinstvo 2 : 1 Sloga (S)
Proleter 3 : 0 Progres
Gorica 7 : 0 Borac