Bod Slobodi, bod Borcu

U okviru osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Sloboda je odigrao utakmicu protiv FK Borac na stadionu Tušanj. Crveno-crni i Banjalučani su podijelili po jedan bod u večerašnjoj utakmici jer je rezultat na kraju glasio 1:1.

Igrala se peta minuta utakmice kada je Sloboda povela za oduševljenje navijača na Tušnju. Nakon velike greške Ćetkovića loptu je uzeo Beganović i zatresao mrežu Banjalučana za vodstvo svog tima.

U nastavku utakmice Borac je pokušavao da napravi izgledne prilike, ali pravih prilika za Banjalučane nije bilo. Ubačaji Zakarića nisu pronalazili nikoga u kaznenom prostoru, te su prave prilike izostale. Osim Borca prave prilike nije imala ni Sloboda do kraja prvog dijela, te je na kraju rezultat prvog poluvremena glasio 1:0.

U nastavku utakmice Borac je u potpunosti imao inicijativu na terenu, a istu je krunisao tek u 58. minuti utakmice kada je nakon centaršuta Zakarića sa prve stative Marko Jovanović poslao loptu u mrežu za 1:1. Nakon izjednačujućeg pogotka uslijedila je otvorenija igra s obje strane, ali pravih prilika u narednih nekoliko minuta nije bilo.

Igrala se 68. minuta utakmice kada je drugi žuti karton zaradio Fedor Predragović, te je susret za njega bio završen. Sloboda se sa igračem manje do kraja utakmice uglavnom bazirala na pokušaje iz kontranapada, dok je Borac imao potpunu terensku incijativu koja nije urodila plodom do kraja utakmice.

Na kraju po jedan bod podijelili su i FK Sloboda i FK Borac.

Leotar 0 : 1 Zrinjski
Rudar Prijedor 3 : 0 Posušje
Radnik 1 : 3 Tuzla City
Sloboda 1 : 1 Borac
Široki Brijeg 0 : 0 Željezničar
Velež 1 : 1 Sarajevo