Odlična provjera: Famos i Sutjeska postigli po gol

Fudbaleri Famosa i Sutjeske remizirali su u trećoj provjeri ove zime.

Na pomoćnom terenu FK Slavija u Istočnom Sarajevu drugoligaš iz Vojkovića i prvoligaš iz Foče odigrali su 1:1, a posebno utakmicom može biti zadovoljan Vladimir Drinjak, trener Famosa, jer je njegova ekipa zaista dobro izgledala i u do sada najjačoj provjeri ove zime pokazala da se može nositi i sa ekipama iz višeg ranga.

Počelo je odlično, već u prvih minuta vidjeli smo po jednu dobru šansu. Prvo je Famos u prilici. Zoran Kokot nije bio sebičan, a trebao je, dodao je loptu za Uroša Kovačevića koji je utrčavao, ali povratni pas Kovačevića Darko Krnojelac hvata. Bolje bi bilo da je Kokot sa vrha kaznenog prostora šutirao.

Uzvratila je Sutjeska napadom po desnoj strani, prevaren je bio i Marko Terzić, ali Marko Marković ispred gol linije otklanja opasnost.

Nastavak prvog poluvremena donosi jednu čvrstu igru sa obje strane, ali više bez pravih prilika.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Famos dolazi do vodstva. Danel Blažić je izašao sam na Darka Krnojelca i rutinski ga savladao za 1:0. Dobre minute na startu drugog poluvremena Famos je znao da iskoristi i da stvori još nekoliko šansi. Ulazak Slobodana Eleza, Eldara Bašovića i Tihomira Lalovića promijenio je izgled Famosove ofanzive i dosta lakše se prelazilo u napadačku trećinu. Iz jedne brze akcije Famos dobija korner. Kratko na njemu kombinuju Armin Šehić i Eldar Bašović, ovaj prvi šutira, a Krnojelac ispod prečke vadi taj šut i izbija u korner. Nakon kornera sa druge strane Anes Demirović centrira, Danel Blažić sa druge strane vraća loptu u sredinu glavom, odbrana Sutjeske na kratko interveniše, ali pravo na nogu Šehiću koji šutira tik pored gola.

Petnaestak minuta je trebalo da Sutjeska uspostavi ponovo kontrolu i preuzme loptu, a nakon toga i sjajna šansa za Fočake. Dejan Mojović je u fantastičnoj šansi, ali slabo šutira iz izgledne pozicije. Što nije uraido Dejan jeste Nikola Mojović u 75. minuti utakmice. Marko Marković pravi penal, a najbolji igrač Prve lige Republike Srpske pogađa gol za 1:1.

FAMOS - SUTJESKA 1:1 (0:0)