Remizirali gradski rivali

Fudbaleri Slobode i Tuzla Sitija podijelili su bodove u gradskom derbiju na Tušnju u sklopu 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a konačan rezultat na ovom susretu glasio je 1:1.

Sloboda je prvih desetak minuta bila dosta aktivnija, ali nije bilo ozbiljnih prilika pred golom gostujućeg golmana. Igrala se 19. minuta kada je Tuzla Siti došla u prvu pravu priliku na ovoj utakmici, ali je udarac Mirsada Mehanovića otišao pored gola.

Domaći tim je u 34. minuti imao novu veliku priliku i to nakon kornera, ali je lopta otišla preko gola Tuzla Sitija. Ekipa Mladena Žižovića je dvije minute kasnije došla do vodstva. Fedor Predragović je majstorskim pogotkom savladao Bakira Brajlovića, što je bio jedini pogodak u prvom dijelu ovog meča.

Tuzla City je drugo poluvrijeme otvorila na najbolji mogući način, s obzirom na to da je u 49. minuti stigla do izjednačenja. Mrežu Semira Bukvića je pogodio Mehanović.

Nakog gola Mehanovića, uslijedila je nešto oštrija igra od strane fudbalera obje ekipe, pa je tako glavni sudija na ovom meču podijelio veliki broj žutih kartona, te je zbog prigovora kod četvrtog sudije javnu opomenu zaradio i Husref Musemić.

U 64. minuti je Sloboda imala dobru priliku da dođe do novog vodstva preko Abida Mujagića, ali je on zaustavljen ispred gola Brajlovića.

Dvije minute kasnije je Tuzla Siti zaprijetila preko Sulejmana Krpića, ali je njegov udarac odbranio Bukvić. U 76. minuti jedno od najzvučnijih pojačanja u historiji Premijer lige BiH, Emilio Nsue, debitovao je za ekipu Husrefa Musemića, koji je u finišu utakmice imao priliku da postigne pogodak, ali u tome nije uspio.

FK Sloboda - FK Tuzla City (Predragović 36', Mehanović 49').

Leotar 0 : 2 Sarajevo
Velež 2 : 0 Željezničar
Široki Brijeg 0 : 3 Borac
Sloboda 1 : 1 Tuzla City
Radnik 3 : 1 Posušje
Rudar Prijedor 0 : 1 Zrinjski