Sloga pobijedila i preskočila Sutjesku

I u posljednjoj utakmici 17. kola mtel Prve lige Republike Srpske slaviljili su gosti. Fudbaleri dobojske Sloge revanširali su se Sutjesci u Foči i zabilježili pobjedu od 2:1. jesenji duel dva rivala na stadionu “Luke” pripao je Sutjesci rezultatom 3:2.
Sloga je povela u 44. minutu golom Ostoje Šaule. Inače prvo poluvrijeme je bilo dosta borbeno i kvalitetno, a Sloga je uspjela da iskoristi priliku u samom finišu i dođe do vođstva.

Prednost izabranika trenera Zorana Ćurguza udvostručena je u 48. minutu kada je Dimitrije Zajić pogodio mrežu Fočaka, ali se domaćin samo četiri minuta kasnije vratio u život i rezultatsku neizvjesnost pošto je Boško Radović postigao gol za domaćina. Malo ko je od oko 400 ljubitelja fudbala na Gradskom stadionu u Foči očekivao da će to da bude i konačan rezultat, ali se ispostavilo na kraju tako.

Veoma zaslužena i vrijedna pobjeda Dobojlija na vrućem terenu u Foči i skok na treću poziciju na tabeli koju su preuzeli upravo od Sutjeske.

Sutjeska – Sloga (D)    1:2 (0:1)

Gradski stadion u Foči. Gledalaca: 400. Sudija: Danijel Perić (Bijeljina). Strijelci: 0:1 Šaula (44), 0:2 Zajić (48), 1:2 Radović (52). Žuti kartoni: Arbinja (Sutjeska), Milaković, Šaula, B. Marković, Džaferović, Bilal (Sloga). Crveni karton: Igor Ateljević (Sutjeska) u 90+2. minutu.

SUTJESKA: Pajević, O. Mojović (od 46. Pljevaljčić), Rašević, Đoković, Radović (od 75. Zečević), N. Mojović, Arbinja, Milutinović, Mihajlović, Ateljević, Danilović.

SLOGA (D): Knežević, Dadić (od 73. B. Marković), Radić, Zajić, Stevanović (od 85. N. Marković), Milaković (od 85. Džaferović), Šaula, Džombić (od 13. Hrubik), Janjić, Bilal, Ristić.

Slavija 0 : 2 Drina
Budućnost 1 : 2 Kozara
Modriča Alfa 2 : 2 Krupa
Borac 0 : 1 Tekstilac
Željezničar ST 1 : 3 Sloboda
Podrinje 0 : 3 Zvijezda 09