Konjic slavi šampiona, Futsal klub Konjic u Premijer futsal ligi BiH

Konjic, premijerligaš

U Sportskoj dvorani „Konjičanka“ odigrana je revanš utakmica finala doigravanja za plasman u Premijer futsal ligu Bosne i Hercegovine. Sastali su se domaća ekipa Futsal klub Konjic i cazinska Buba Mara.

Prvi susret u Cazinu je pripao Buba Mari rezultatom 5:3.

U prvom poluvremenu, već na startu utakmice gosti su preko Seada Ibrišimovića stekli prednost, 0:1, poravnao je Begeta u 11. minuti, 1:1, do kraja prvog poluvremena domaći sastav je imao puno prilika, ali realizacije nije bilo, da bi strijelac prvog gola za goste minutu prije kraja pogodio za 1:2.

U drugom poluvremenu Maid Graho pogađa za 2:2, da bi Marić tri minute kasnije doveo FK Konjic u rezultatsku prednost 3:2. Potom na scenu stupa Emir Gekić koji sa dva gola povećava prednost domaćeg sastava za 5:2. Prošić smanjuje na 5:3, Gekić svojim trećim golom ponovo vraća na tri gola prednosti 6:3, Marić u 38. minuti svojim drugom golom rješava sve 7:3, a konačni rezultat postavlja Prošić za 7:4 i veliko slavlje domaćih igrača i njihovih navijača za ulazak Futsal kluba Konjic u elitu bh. futsala.

Futsal klub Konjic – MNK Buba Mara 7:4 (1:2)

Konjic, SD „Konjičanka“, gledalaca : 1000, prvi sudija : Selmin Osmančevič (Zenica), drugi sudija : Dževad Vrbić  (Lukavac), treći sudija : Mirza Fetić (Zenica), delegat: Mate Madžar (Livno), strijelci : 0:1 – S. Ibrišimović (4), 1:1 – Begeta (11), iz 10m, 1:2 -  S. Ibrišimović (19), 2:2 – Graho (23), 3:2 – Marić (25), 4:2 – Gekić 36), 5:2 – Gekić (37), 5:3 – Prošić (37), 6:3 – Gekić (37), 7:3 –Marić (38), 7:4 – Prošić (38).  Žuti kartoni : Jusić, Šabanović, Gekić (FK Konjic), Hušić, A. Ibrišimović (MNK Buba Mara).

Futsal klub Konjic : Šarić, Sarajlić, Jusić, Gekić, Dizdarević,  Ćesir, Miletić, Sultanić, Badžak, Marić, Šabanović, Idrizović, Graho, Begeta . Trener : Adnan Alihodžić .

MNK Buba Mara : Akmadžić, Kličić, Hušić, Prošić, Nuhanović, Ređepović, S. Ibrišimović, Ljutić, Delić, A. Ibrišimović, Bosnić, Hasanagić, Katetanović, Ljutić.  Trener : Hasan Semanić.