Tatar presudio Igmanu

Fudbaleri banjalučkog Borca su teškom mukom savladali Igman iz Konjica u četvrtom kolu rezultatom 1:0, a junak domaćih je Benjamin Tatar koji je duboko u sudijskoj nadoknadi pogodio za pobjedu Banjalučana.

U veoma lošem prvom poluvremenu, može se izdvojiti prilika za domaći tim u 23. minuti kada je Ćorić prošao po desnoj strani i ubacio u sredinu za Mrkaića koji je šutirao, no njega je zaustavio Ćeman da bi u 43. minuti golman Igmana pogriješio nakon jednog kornera, a Bešagić sa gol linije zaustavio udarac Mrkaića. To je bilo posljednje uzbuđenje u prvom dijelu, te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Na startu drugog dijela, trener domaćih Nenad Lalatović je izvršio dvije izmjene, umjesto Ćorića i Zakarića je ubacio Andrića i Melega, a to mu se zamalo isplatilo u 55. minuti susreta kada je Kulašin šutirao, no Ćeman je zaustavio njegov udarac. Desetak minuta kasnije Tatar je pokušao ugroziti Ćemana, no lopta je otišla pored gola da bi u 70. minuti dalekometni udarac Hebibovića zaustavio Pavlović.

Igrala se 81. minuta kada Mrkaić nije uspio iskoristiti centaršut Spreme da bi pet minuta kasnije Lukić sa dvadesetak metara šutirao pored gola. U 90. minuti susreta Miloš Gigović je dodijelio drugi žuti odnosno crveni karton Ameru Dupovcu zbog odugovlačenja, a to su domaći kaznili u 93. minuti kada je Benjamin Tatar pogodio za pobjedu Borca.

Stadion: Mlakve. Gledatelja: 1.500. Sudija: Gigović Miloš (Gradiška). Žuti kartoni: Popara (Borac), Dupovac, Duraković (Igman). Crveni karton: Dupovac (Igman). Strijelac: 1:0 - Benjamin Tatar (93).

Borac: Pavlović, Ćorić (46. Andrić), Gajić, Vojnović, Spremo, Popara, Begić, Zakarić (46. Meleg), Kulašin (65. Lukić), Tatar, Mrkaić. Trener: Nenad Lalatović.

Igman: Ćeman, Duraković, Bešagić, Velić, Drljević, Hrelja (72. Kašić), Hebibović (72. Ćubara), Dupovac, Mahmić, Jakupović (85. Biber), Ramić (82. Bodul). Trener: Adnan Elezović.

Sloga Meridian 1 : 0 Zrinjski
Široki Brijeg 1 : 0 Leotar
Velež 3 : 1 Željezničar
Tuzla City 0 : 0 Sloboda
Borac 1 : 0 Igman
Sarajevo 1 : 0 Posušje