Remi u Omarskoj: Slavija vodila, Omarska iskoristila brojčanu nadmoć

Milan Vračar dvostruki strijelac

Fudbaleri Omarske i Slavije podijelili su po bod u posljednjoj utakmici 5. kola Prve lige Republike Srpske u fudbalu odigravši 2:2. Slavija je imala vodstvo 2:0, ali Omarska uz pomoć igrača više na terenu uspjeva da dođe do remija na kraju.

Malo toga sadržajnog ponudilo je prvo poluvrijeme u Omarskoj. Slavija na vrijeme stiže do vodećeg gola, kada u sedmoj minuti Luka Asentić reaguje na pravi način i postiže gol za vodstvo Sokolova. Stefan Arbinja je poslije kombinacije sa Avdalovićem sa desne strane ubacio, Asentić pogađa stativu, ali se lopta odbija prema njemu, dolazi do nje prije golmana Jokića i šalje je u gol. Djelovala je Slavija jako sigurno u defanzivi, željna dobrog rezultata i na trećem gostovanju ove sezone i greške su sveli na minimum. Omarska nikako nije uspjevala da zaprijeti golu Nine Nedžibovića i sve im se svelo na to da iz prekida ili nekim dalekometnim šutem pokušaju, no to nije davalo rezultate.

Tek u samom finišu prvog poluvremena vidjeli smo prva veća uzbuđenja još od postignutog gola. Tada prvo u 44. minuti Vedran Panić ima "skraćeni korner", ali odbrana Slavije reaguje na pravi način i otklanja opasnost. Odmah u narednom napadu Slavija ima zicer za 2:0. Đorđe Avdalović je na centru pobjegao defanzivcima Omarske i krenuo sam na Mladena Jokića, imao je lijevu podršku Vladana Mandića, ali je sam završio u situaciji 1 na 1 i iskusni golman Omarske čita njegovu namjeru i brani taj zicer Sokolova.

Što Avdalović nije uradio u finišu prvog poluvremena jeste na startu drugog dijela. Bio je to slobodan udarac za Slaviju sa desne strane, Avdalović je centrirao, odbrana Omarske na kratko reagovala, odbijenu loptu kupi Bogučanin, šutira, ali Jokić odlično brani, no na njegovu nesreću lopta se odbija prema Avdaloviću koji iz trka jako lijepo plasira u kontra ugao za 0:2.

Djelovalo je da bi to moglo odvesti meč u mirniju luku po goste, no tako nisu mislili domaći i sve se po Slaviju zakomplikovalo u 57. minuti. Bila je to akcija domaćih, Popović je pravio jedan faul, sudija Mitrović je pustio prednost, lopta dolazi do Vedrana Panića koji odigrava povratnu za Milana Vračara, a ovaj zakucava loptu iza leđa Nedžibovića za 2:1, da bi potom Mitrović zapamtio faul Gorana Popovića i pokazao mu drugi žuti karton i isključio ga sa utakmice, tako da je Slavija u nastavak morala sa desetoricom fudbalera. Od tog trenutka raspala se ofanzivna igra Slavije, koja je gledala kako samo da sačuva svoj gol i ponese kući kakav-takav pozitivan rezultat.

Dao je taj gol vjetar u leđa Omarskoj, pa nedugo nakon toga i Marinko Rastoka prijeti glavom, lopta ide preko gola. Kružili su u nastavku susreta domaći po polovini Slavije, imali posjed u svojim nogama, što je bilo i očekivano s obzirom na to da su imali brojčanu nadmoć na terenu, ali iz posjeda sve do 76. minute nisu uspjevali da priprijete Nedžiboviću. Tada je na desnoj strani Slavijine odbrane nastala rupa, Anđić je imao sve vrijeme svijeta da se namjesti i uputi centaršut, a Milan Vračar atraktivno sa prve stative pogađa kontra ugao za 2:2 i vraća utakmicu u egal.

Do kraja utakmice Omarska i dalje pokušava da organizuje nešto i dođe i do trećeg pogotka, ali u tome nisu uspjeli. Imali su u sudijskoj nadoknadi vremena odličnu šansu, ali je šut Panića odbranio sjajno Nino Nedžibović i tako spasio svoju ekipu i donio joj jedan bod.

OMARSKA - SLAVIJA 2:2 (0:1)