Lakić sačuvao Radnika, okvir gola Omarsku

FK Omarska

Fudbaleri Omarske i Radnika remijem 1:1 su zatvorili 12. kolo Prve lige Republike Srpske u fudbalu.

Gotovo ništa nismo vidjeli u prvih četrdesetak minuta prvog poluvremena, tek pokušaj Bojana Burazor nakon greške Luke Banovića i oduzete lopte od Živkovića, ali veznjak Radnika šutira mlako, pored gola.

U 39. minuti stativa spašava domaće, pogodio je Maletić. Što nije uradio Maletić, jeste Dragan Došlo u 41. minuti utakmice. Dejan Živković je na desnoj strani dugao vagao Anđića, konačno ga slomio, a onda odigrao u sredinu, odakle napadač Semberaca šalje loptu u mrežu.

U 45. minuti domaći imaju priliku da izjednače. Oboren je u kaznenom prostoru Panić, a Nikola Lakić brani udarac Darka Romanića sa jedanaest metara.

Prvi šut u okvir gola domaći imaju u 47. minuti, slab je to bio pokušaj Šunića. Na drugoj strani, prečka spašava domaće. Došlo je šutirao iz slobodnog udarca, a okvir gola Mladena Jokića je saveznik Omarske.

Do izjednačenja Omarska dolazi u 70. minuti. Panić je izveo slobodan udarac, a iako se u prvi mah činilo da je Anđić poslao loptu iza leđa Lakića, u zapisniku utakmice stoji da je to uradio Nenad Srećković pogodivši sopstvenu mrežu. Mogla je Omarska čak i do potpunog preokreta na kraju. Sjajnu šansu je imao Lukas Gavranović, ali je Nikola Lakić odličnom intervencijom spasio Radnika.

OMARSKA - RADNIK 1:1 (0:1)