Partizan raznio Monako

Partizan je ostvario sedmu pobedu u nizu, četvrtu evroligašku (Efes, Fenerbahče, Bajern, Monako), u beogradskoj “Štark areni” koplja je položio i lider Evrolige Monako - 100:80 (26:17, 22:30, 21:21, 31:12).

Na ulasku u poslednju četvrtinu imao je Partizan samo +1, ali je onda serijom 10:0 prelomio, na kraju došao i do izuzetno ubedljive pobede od 20 razlike, koja može da znači u eventualnom krugu.

Dobro je Partizan počeo, posle “sporijeg” starta napravili su crno-beli seriju 14:0 i poveli 19:9, brzo došli do dvocifrene prednosti.

Pet trojki u prvom kvartalu, a onda posle kontre i duplog pasa Pantera i Lesora Francuz je završio uspešno napad za maksimalnih +13 (24:11)

Do prve pauze gosti iz Francuske su minus sveli na jednocifrene razmere.

Serija 5:0 Monaka okončana trojkom Okoba početkom druge četvrtine kao da je dala nagovestiti u kom će se smeru meč dalje odvijati. Monako je prišao na 22:26.

Probao je Partizanov trener minutom odmora da saseče nalet pulena svog prezimenjaka na klupi Monaka, ali nije uspeo.

Prvo trojka Uatare za 31:32, a onda još jedan njegov uspešan pokušaj za dva i u 14. minutu gosti su došli do preokreta.

Dve trojke Pantera su na kratko vratile prednost crno-belima 38:35, Motiejunas je uzvratio za 43:40, a onda je u finišu poluvremena serijom 8:0 Partizan došao do minimalne prednosti na velikoj pauzi – 48:47.

Serijom 4:0 početkom drugog poluvremena ponovo su poveli gosti 51:48.

Usledila je ubrzo trojka Pantera za novo vođstvo Partizana 55:53, lopta je plesala po obruču i ipak prošla kroz njega.

Nastavila se neizvesna bitka do kraja četvrtine, Partizan je u poslednji kvartal ušao sa poenom viška.

Serijom 10:0 Partizan je počeo poslednju deonicu i stvorio ključnu razliku - 79:68.

Pet minuta pre kraja posle trojke Anđušića došlo se do +12, a onda je tri minuta pre kraja trojku pogodio i Papapetru za maksimalnih +15 – 90:75. Tu je priči bio kraj.

U 18. kolu Evrlolige Partizan 11. januara gostuje Makabiju u Tel Avivu.

PARTIZAN – MONAKO 100:80 (26:17, 22:30, 21:21, 31:12)

Beograd – Dvorana: Štark arena. Gledalaca: . Sudije: Daniel Jerezuelo, Arturas Sukis, Leandro Leskano.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Papapetru, Egzum, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar. Trener: Želimir Obradović.

MONAKO: Braun, Okobo, Blosomgejm, Makundu, Kutur, Dialo, Motiejunas, Uatara, Strazel, Hol, Džejms. Trener: Saša Obradović.