Leotar dobio dva penala i dva igrača više, ali uzeo samo bod Igmanu

Fudbaleri Leotara i Igmana podijelili su po bod u utakmici 21. kola odigravši 1:1 na trebinjskim Policama u utakmici u kojoj će se ponovo najviše pričati o sudijskim odlukama Miloša Gigovića.

Ponudilo je prvo poluvrijeme zanimljivu fudbalsku utakmicu, iako rezultat to možda i ne govori. Otvaranje utakmice pripada domaćima, pa u prvih deset minuta prijete prvo slabim šutem Harisa Handžića, Ćeman brani, te pokušajem glavom Miloša Aćimovića, odlazi to pored gola.

Igman se budi i sjajnim šutem Hrelje, kojeg ispod prečke vadi Dušan Puletić, uzvraća, a onda je u šansi i Anel Hebibović. Šutira u bliži ugao, ali Puletić uz manje probleme ipak brani taj udarac.

Potom ponovo u prvi plan izbija Leotar. Danilo Šipovac spušta loptu Aćimoviću na peterac, ali veznjak Leotara ne uspjeva da uputi udarac ka golu. Aldin Ćeman je izvrsno branio, pa je odbranio i šut Harisa Handžića, a onda i najbolja odbrana utakmice, kada sjajan šut Bože Prusine nakon gužve u kaznenom prostoru brani ispod prečke. Bila je to i posljednja prilika u prvom dijelu susreta, pa ekipe sa 0:0 odlaze na pauzu.

U drugom poluvremenu su stigli i golovi. Igrala se 59. minuta kada Miloš Gigović pokazuje na penal zbog faula Amira Velića u skoku, a defanzivcu Igmana pokazuje i drugi žuti karton, odnosno crveni. Loptu je uzeo Haris Handžić i sigurno pogodio za 1:0.

Ipak, samo dvije minute kasnije već je 1:1. Ostao je Igman sa igračem manje, ali se vrlo brzo vratio u susret. Dobili su slobodan udarac gostujući fudbaleri, dobro ga je izveo Darko Bodul, Puletić nije mogao da hvata loptu, ali je odbio na nogu Mirsadu Ramiću koji postiže svoj 12. gol u sezoni za nastavak sjajne golgeterske forme.

Nije se na terenu osjetilo da Leotar ima igrača više. Husref Musemić je ispomjerao linije tima i bila je to ravnopravna borba na sredini terena, uglavnom bez većih prilika na obje strane. Novi problemi za Igman stigli su u 75. minuti. Miloš Gigović tada isključuje i veznjaka gostiju Armina Bešagića koji je ušao u igru u drugom poluvremenu. Prvo mu je pokazao žuti karton za jedan start, a onda mu nije oprostio napucavanje lopte poslije njegovog zvižduka par minuta kasnije. BIli su gosti u nevjerici zbog novonastale situacije, ali su opet znali šta rade.

Leotar jeste preuzeo loptu apsolutno u svoje noge, Musemić je izveo i Mirsada Ramića kako bi pojačao defanzivu i to su uspješno radili. Ćeman je uspio da pokupi nekoliko šuteva iz daljine koje su uputili domaći igrači i sačuva svoj tim. Nije pomogao ni drugi penal Leotaru kojeg je svirao Miloš Gigović u petoj minuti sudijske nadoknade. Haris Handžić je opet šutirao, Ćeman fenomenalno odbranio, lopta se odbija do Dennisa Stojkovića kojem Ćeman ponovo brani udarac i ostaje 1:1.

Sarajevo 2 : 4 Igman
Posušje 2 : 1 Velež
Sloboda 1 : 2 Željezničar
Sloga Meridian 2 : 1 Borac
Leotar 2 : 1 Široki Brijeg
Tuzla City 3 : 0 Zrinjski