Željezničar slavio minimalac protiv Slobode

Nedim Mekić

Željezničar je u okviru 21. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao ekipu Slobode iz Tuzle sa 1:0. Susret na Grbavici nije obilovao velikim brojem prilika, a ključni momenat desio se u 20. minutu utakmice.

Tada je Semir Bukvić faulirao Santosa Rodrigeza u svom kaznenom prostoru, glavni sudija Dražen Marić je pokazao na bijelu tačku. Nedim Mekić je bio siguran i pogodio za 1:0, što će se ispostaviti kao konačan rezultat. U 31. minutu i Sloboda je tražila penal jer su smatrali da je Edin Cocalić igrao rukom, ipak sudija Marić nije pokazao ovog puta na bijelu tačku.

U drugom poluvremenu Sloboda je imala dobru priliku u 58. minutu utakmice, ali je Mehmedović zapetljao situaciju i ostalo je 1:0. Najbolju priliku za Plave u drugom poluvremenu imao je rezervista Armin Hodžić u 72. minuti utakmice, ali je šutirao pored gola.

Najbolja šansa za crveno-crne na utakmici bila je u 85. minutu utakmice kada je sjajan volej "uhvatio" Saša Maksimović, ali je loptu glavom blokirao Aleksandar Kosorić i tako spriječio čist pogodak.

Željezničar – Sloboda 1:0 (1:0)

Stadion: Grbavica u Sarajevu. Gledalaca: 2.500. Sudija: Dražen Marić (Bijeljina). Strijelac: 1:0 Nedim Mekić (20 - penal). Žuti kartoni: Drljo (Željezničar), Bukvić, Mehmedović, Pervan, Kurtalić, Jusić, Maksimović (Sloboda).

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Kosorić, Cocalić, Krpić (od 75. Hajdarević), Mekić, Drljo (od 90+2. Šehić), Santos Rodrigez, Beganović, Galić, Amoa (od 64. Hodžić), Jašarević.

SLOBODA: Bukvić, Jusić, Maksimović, Alić (od 58. Delić), Mehmedović (od 67. Vošnjak), Kurtalić (od 83. Komazec), Šubert, Osmić, Pervan (od 58. Husejinović), Kapetanović, Osmić (od 67. Bekić).

Sarajevo 2 : 4 Igman
Posušje 2 : 1 Velež
Sloboda 1 : 2 Željezničar
Sloga Meridian 2 : 1 Borac
Leotar 2 : 1 Široki Brijeg
Tuzla City 3 : 0 Zrinjski