Minimalac Radnika protiv Famosa: Ristić sa penala presudio Motoristima

Fudbaleri bijeljinskog Radnika savladali su na startu drugog dijela sezone u Prvoj ligi Republike Srpske večeras na svom terenu Famos iz Vojkovića sa minimalnih 1:0. Čovjek odluke bio je Dušan Ristić koji je u 56. minuti realizovao penal i tako donio slavlje svojoj ekipi.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo neka prevelika uzbuđenja. Radnik je držao loptu u svom posjedu, a Famos, kako se i očekivalo, ograničio se na čuvanje svog gola, sa željom da što bolje zatvori sve prilaze Igoru Rončeviću. Uspio je Famos prvi i da napravi neku priliku, Kota Jošikava je zaprijetio sa šesnaest metara, bez opasnosti po Nikolu Lakića. U 26. minutu i najbolja šansa za Radnik na utakmici. U sjajnoj prilici bio je Sreten Milošević, ali Igor Rončević iz njihovog duela izlazi kao pobjednik i čuva svoju mrežu.

Krenuo je Radnik u drugom poluvremenu još ofanzivnije, sa željom da postignu željeni pogodak i u tome uspjevaju u 56. minuti, ali ne iz igre, nego sa bijele tačke. Sudija Milan Kukrika pokazuje na penal poslije jedne gužve u kaznenom prostoru, a Dušan Ristić postiže svoj prvi gol u dresu Radnika u Prvoj ligi Republike Srpske i donosi vodstvo Sembercima.

Pokušao je Famos nakon tog pogotka da se vrati u igru, stvorili su nekoliko poluprilika pred golom Nikole Lakića, ali nisu imali dovoljno znanja i koncentracije da priprijete golmanu Radnika. Domaćin uspjeva da sačuva prednost i ostvari pobjedu od 1:0.

RADNIK - FAMOS 1:0 (0:0)