Novi bodovi Plemićima

Fudbaleri Zrinjskog su u 22. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedili Igman u Konjicu rezultatom 3:0.

Zrinjski je u 26. minuti susreta došao u vodstvo i to zahvaljujući fudbaleru domaćih, Mirku Oremušu. Josip Ćorluka je ubacio sa desne strane, a nekadašnji fudbaler Sarajeva u želji da izbaci loptu ispred Nemanje Bilbije vara Aldina Ćemana i dovodi goste u vodstvo. Sedam minuta kasnije Bilbija je sjajno ostavio loptu za Ilinkovića čiji udarac odlazi preko gola golmana gostiju da bi u 38. Igman prvi put zaprijetio i to preko Bodula koga je zaustavio Marić.

Na sljedeću priliku se čekalo do 40. minute susreta kada je Ćuže ubacio sa desne strane, a Ćeman fantastičnom reakcijom brani udarac Ilinkovića što je bilo posljednje uzbuđenje u prvom dijelu susreta, te se na odmor otišlo pri vodstvu aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine rezultatom 1:0.

Prvi su u nastavku zaprijetili domaći i to u 58. minuti susreta. Durakovićev ubačaj je zahvatio Hrelja čiji udarac sa gol linije otklanja Ismajlgeci, te ostaje 1:0 za goste da bi u 70. minuti Aldin Ćeman majstorskom intervencijom zaustavio Nemanju Bilbiju. Tri minute kasnije Nemanja Bilbija se iskupio za promašaj, te je zatresao mrežu Aldina Ćemana i to poslije centaršuta Silvija Ilinkovića.

U 76. novi pokušaj Bilbije, ali je Ćeman bio siguran da bi Plemići u 82. minuti postigli treći pogodak. Rezervisti Ivan Jukić i Tomislav Kiš su kombinovali, a Kiš je pogodio mrežu Aldina Ćemana nakon nešto više od minute provedene na terenu, te je tako postavio konačnih 3:0.

Stadion: Gradski stadion u Konjicu. Gledalaca: 1.500. Sudija: Sivac Ermin (Zenica). Žuti kartoni: Drljević (Igman), Sučić (Zrinjski). Strijelci: 0:1 - Oremuš (26ag), 0:2 - Bilbija (73), 0:3 - Kiš (82).

Igman: Ćeman; A. Hebibović, Dupovac, Drljević, Duraković;  Alagić (54. Biber), Oremuš, Bodul, Jakupović, Hrelja; Ramić (81. Alešević). Trener: Husref Musemić.

Zrinjski: Marić; Ćorluka, Barišić, Jakovljević, Ismajlgeci (89. Bekić); Ilinković, Sučić (89. Zlomislić), Ivančić, Ćuže (81. Kiš), Tičinović (64. Jukić); Bilbija (81. Mandić). Trener: Krunoslav Rendulić.

Sloga Meridian 0 : 1 Željezničar
Sloboda 2 : 1 Leotar
Igman 0 : 3 Zrinjski
Posušje 0 : 1 Široki Brijeg
Sarajevo 0 : 1 Velež
Borac 3 : 0 Tuzla City