Ninković pogađao i “pakovao”

Radost fudbalera Borca FOTO: FK Borac/N. Kulaga

Fudbaleri Borca su večeras su u okviru 23. kola m:tel Premijer lige BiH na Gradskom stadionu u Banjaluci savladali trebinjski Leotar rezultatom 2:0 i osvojili tri veoma važna boda u borbi za Evropu na startu trećeg posljednjeg kruga prvenstva. Izabranici Vinka Marinovića ni u trećoj domaćoj utakmici na domaćem terenu nisu primili gol, a prije Leotara pobijedili su Široki Brijeg (1:0) i Tuzla siti (3:0).

Prvo uzbuđenje smo vidjeli u četvrtom minutu kada je Nikola Ninković milimetarski preciznom dijagonalom na desnoj strani pronašao Envera Kulašina, ovaj za prve ubacio pred gol za Fedora Predragović čiji je šut u poslednjem trenutku izblokirao Dejan Uzelac i izbacio loptu u korner. U 19. minutu pokušao je Ninković iz slobodnog udarca sa desne strane sa 18 metara i pogodio je spoljni dio mreže. Uzvratio je Leotar u 21. minutu dalekometnim šutem Denisa Stojkovića koji je završio preko gola Nikole Ćetkovića.
Borac je poveo u 29. minutu, poslije duge akcije Benjamin Tatar je uputio sjajan centaršut, a u trku je loptu glavom, umakavši Zoranu Miliću, zahvatio Ninković i pogodio, sa pet metara iskosa sa lijeve strane, suprotnu “malu” mrežu Dušana Puletića – 1:0. Do kraja prvog dijela nije bilo više uzbuđenja.
I u nastavku je domaćin stvorio prvu šansu, centrirao je Ninković, šutirao Darko Lazić, a golman Leotara Puletić bio na mjestu i uhvatio loptu. U 57. minutu Borac je udvostručio prednost, Ninković je primio loptu na lijevoj strani, povukao nekoliko koraka i u pravom trenutku vidio Kulašina koji je utrčao, te mladom reprezentativcu BiH nije bilo teško da matira Puletića – 2:0.  Leotar je bio blizu gola u 63. minutu kada se Mihailo Cmiljanović iznenada sa ivice šesnaesterca odlučio na šut i pogodio stativu.
Na semaforu je pisao 75. minut kada je Ninković još jednom dirigovanom loptom pronašao Ivana Lagundžića na drugoj stativi, a ovaj šutirao glavom pravo u čuvara mreže trebinjskog premijerligaša. Do kraja susreta nije više bilo prilika za gol i Borac je zasluženo slavio 13. pobjedu u sezoni u krajnje korektnoj i fer utakmici u kojoj nije bilo žutih kartona.

Borac – Leotar    2:0 (1:0)

Gradski stadion u Banjaluci. Gledalaca: 3.000. Sudija: Admir Musić (Hrasnica). Strijelci: 1:0 Ninković (29), 2:0 Kulašin (57).
BORAC: Ćetković, Ninković (od 81. Blagaić), Mrkaić (od 78. Lukić), Pišek, Predragović (od 65. Popara), Vojnović, Subić (od 78. Račić), Lagundžić, Lazić, Kulašin, Tatar (od 65. Cvijanović).
LEOTAR: Puletić, Uzelac, Prusina, Stojković (od 73. Kolak), Milić, Šipovac, Aćimović (od 69. Đuderija), Tahrić (od 59. Karić), Cmiljanović, Milaković, Georgiev.

Sarajevo 2 : 4 Igman
Posušje 2 : 1 Velež
Sloboda 1 : 2 Željezničar
Sloga Meridian 2 : 1 Borac
Leotar 2 : 1 Široki Brijeg
Tuzla City 3 : 0 Zrinjski