Sigurna pobjeda Željezničara, Pirt još dva puta u metu

Fudbaleri Željezničar Sport Tima savladali su danas u prvom meču subotnjeg programa Prve lige Republike Srpske Sutjesku iz Foče sa 3:1.

Ponovo je odličnu utakmicu odigrao Željin Amerikanac porijeklom sa Jamajke, Alonzo Pirt koji je postigao dva pogotka.

Sve je krenulo sa dva brza gola na samom startu utakmice. Prvo Stefan Kerezović probija po lijevoj strani, odigrava u sredinu za Pirta koji hladnokrvno pogađa za vodstvo od 1:0. Dvije minute kasnije već je bilo 2:0. Ovaj put je to bila duga lopta, Šuput i Ateljević su bili u duelu, štoper Sutjeske ne reaguje najbolje, a Šuput pogađa za 2:0.

Uspjela je Sutjeska da upolovi prednost u 29. minuti kada Nikola Mojović šalje dugu loptu, odbrana Željezničara nije najbolje postavljena, reklamiran je i ofsajd, ali nije ga signalizirao Bojan Eremić, a Nenad Stanojević hladnokrvno reaguje i lobuje istrčalog Aleksu Stupara za 2:1.

U nastavku susreta vidjeli smo još samo jedan gol. Igrala se 58. minuta kada je dosuđen ofsajd za Sutjesku, a Milan Jević je brzo namjestio loptu i iz posljednje linije poslao dugu loptu prema naprijed. Vide Ivanović nije najbolje procijenio let lopte, odbrana Sutjeske je loše postavljena, što koristi Alonzo Pirt i drugim golom stavlja tačku na i.

ŽELJEZNIČAR SPORT TIM - SUTJESKA 3:1 (2:1)