Siti iščupao bod

Fudbaleri Tuzla sitija danas su na stadionu Tušanj u Tuzli odigrali neriješeno protiv Veleža u meču 26. kola m:tel Premijer lige BiH, a konačan rezultat ovog susreta je glasio 1:1

Otvaranje susreta na Tušnju nije ponudilo prevelika uzbuđenja, pa se na prvu priliku čekalo sve do 21. minute.

Tada je Karić fauliran na tridesetak metara od gola, a onda je Ivaniadze ubacio loptu u protivnički šesnaesterac, da bi potom udarac igrača Tuzla sitija otišao preko gola Veleža.

Samo minut kasnije, ponovo je Ivaniadze ubacio loptu iz slobodnog udarca, a ovaj put je lopta nakon udarca Mehidića otišla nekoliko centimetara pored desne stative Rođenih.

Prvu ozbiljniju šansu na meču su imali igrači Rođenih i to u 25. minuti, kada je Vehabović šutirao sa vrha šesnaesterca, a lopta je otišla pored gola Tuzlaka.

Četiri minute kasnije, Pantelić je pokušao da savlada Barkolu nakon jedne odbijene lopte, ali njegov udarac je izblokirao golman Tuzla sitija.

U 31. minuti igrači Tuzla sitija nisu uspjeli da iskoriste odličan ubačaj Ivaniadzea, budući da Mehmedović u toj situaciji nije bio precizan.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih prilika, pa je razultat na pauzi glasio 0:0.

Drugi dio ovog meča je počeo kornerom za Tuzlake. Karić je opet bio najviši u skoku, ali nema opasnosti po gol Veleža.

Igrala se 59. minuta kada je došlo do nesporazuma Zeljkovića i golmana Veleža, koji je krajnim naporom došao do lopte nakon što ju je glavom vratio Zeljković.

Samo minut kasnije, ponovo je bilo gužve ispred gola Veleža, a na kraju je Hadžić petom pokušao da postigne gol, ali je njegov udarac izblokiran.

U 62. mnuti su domaći imali sjajnu priliku. Hadžić je bio najviši u skoku nakon kornera, šutirao je glavom, ali njegov udarac je otišao pored stative.

Šansi na ovom meču nije bilo sve do 76. minute. Nakon prekida se stvorila gužva pred golom Veleža, Nikitin je šutirao sa nekoliko metara, ali Zvonić je izblokirao njegov udarac.

Igrala se 82. minuta kada su Rođeni došli do vodstva, a u listu strijelaca se upisao Nermin Haskić. I kada se činilo da će Rođeni doći do pobjede, u 93. minuti je Pantelić savladao golmana Veleža i svojoj ekipi je donio bod.

Tuzla siti – Velež 1:1 (0:0)

Tuzla. Stadion: JU 'GRADSKI STADION TUŠANJ'. Gledalaca: 0. Sudije: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor) [Glavni], Sreten Udovičić (Prijedor) [Pomoćnik], Aleksandar Smiljanić (Laktaši) [Pomoćnik], Strijelci: Đorđe Pantelić 90', [Tuzla Siti (Tuzla)]; Nermin Hasukić  83' (Velež)  Žuti kartoni: Nebojša Gavrić 86', Alexey Nikitin 90', [Tuzla Siti (Tuzla)];

Tuzla siti : Malcolm  Barkola (G) , Mustafa Šukilović (K) , Nebojša Gavrić , Mićo Kuzmanović , Harun Karić , Samir Burić (57. Belmin Mešinović), Eldin Mehmedović (57. Irfan Hadžić), Damir Mehidić , Dušan Pantelić (84. Sedad Subašić), Alexey Nikitin , Giorgi Ivaniadze (68. Đorđe Pantelić)

Velež: Osman Hadžikić (G) , Denis Zvonić (K) , Samir Zeljković , Omar Pršeš , Tarik Šikalo , Nermin Haskić , Dino Hasanović (30. Dževad Sijamija), Edo Vehabović , Alen Dejanović , Tino Blaž Lauš (71. Ardonis Mućaj), Saša Domić

Igman 1 : 1 Sloboda
Sloga Meridian 2 : 0 Posušje
Leotar 0 : 3 Sarajevo
Tuzla City 1 : 1 Velež
Zrinjski 2 : 0 Željezničar
Široki Brijeg 2 : 3 Borac