Sloboda zasluženo trijumfovala

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri mrkonjićke Slobode Nova Banka, u 24 kolu mtel Prve lige Republike Srpske pobijedili su Radnik iz Bjeljine rezultatom 1:0.

Pobjeda Mrkonjićana je zaslužena, jer su imali više od igre i prilika za pogodak, protiv odlične ekipe Radnika koja se u Mrkonjić Gradu pretstavila u dobrom izdanju.

Istinu za volju i gosti su imali dvije, tri prilike, a najzrelija je bila u 90. minutu kada je jedan od napadača  iz gužve šutirao, a domaći golman David Stjepanović odbranio.

Gol odluke pao je u 50 minutu iz slobodnog udarca. Strijelac je bio štoper Slobode Ilija Danilović. On je sa dvadesetak metara oštro šutirao i pogodio desni ugao gola Mitrovića. Bio je to gol, koji dugo nije viđen na „Lukama“.

Domaći fudbaleri imali su inicijativu prvom poluvremenu i propustili su tri  prilike za gol. Dominirali su na terenu, ali je  ubacivanje visoki loti bila greška, jer je zadnja linija Radnika dominirala u skoku.

U drugom poluvremenu domaći fudbaleri spustili su loptu na „zemlju“ i ubrzali igru. To je rezultiralo sjajnim golom Danilovića. On je u ovom meču demonstrirao školski primjer izvođenja slobodnog udarca, jer je u 70 minutu sjajno tukao sa dvadeset metra  pogodio prečku. Odlični golman Radnika Mitrović je sjajno u  80. minuti zaustavio udarac Danilovića.

Domaći fudbaleri u ovoj utakmici uložili su mnogo energije da stignu do pobjede, a ostali su i bez Arežine koji se povrijedio i Burazora, koji je u 90. minutu dobio drugi žuti karton.

Pomoćni trener Slobode  Nova Banka Milorad Glamočak, koji je ekipu vodio umjesto šefa stručnog štaba Maraka Tešić, a nije ga bilo zbog isključenja u Vojkovićima, zadovoljan je igrom i rezultatom svoje ekipe.

-Čestitam igračima na pobjedi, mislim da su danas pokazali veliku želju. Mi smo od početka nametnuli svoju igru, ali se Radnik organizovano branio i igrao na brze kontranapade. U tome su donekle uspijevali, dok se mi nismo bolje organizovali i stvorili značajniju prevagu na terenu. Ovo je važna pobjeda i mislim da će nam u nastavku šampionata biti mnogo značiti. Okrećemo se meču sa Ljubićem u Prnjavoru, u srijedu, gdje nas očekuje izuzetno teška utakmica. Mislim, ako ponovimo današnju igru možemo se nadati, povoljnom rezultatu- kaže Glamočak.

Novinari su ostali uskraćeni za izjavu iz redova gostujuće ekipe, jer niko iz stručnog štaba nje bio spreman da razgovara s novinarima.

Slavija 0 : 4 Kozara
Omarska 1 : 0 Krupa
Modriča 2 : 3 Laktaši
Sloboda (NG) 2 : 1 Tekstilac
Podrinje 1 : 1 Sutjeska
Zvijezda 09 4 : 0 Famos
Sloboda (MG) 1 : 0 Radnik
Rudar Prijedor 3 : 1 Ljubić