Blažić u 90. minuti pogodio za opstanak Famosa

Fudbaleri Famosa su danas u Vojkovićima savladali Sutjesku teškom mukom 1:0 i tako ostaju u ligi i naredne sezone. Gol odluke postigao je Danel Blažić u 90. minuti utakmice,

Prvo poluvrijeme donijelo je priličnu fudbalsku uspavanku. Famos nikako nije uspio da se poveže i zaigra onako kako oni znaju. Bilo je tu dosta grešaka u pasovima, samoj komunikaciji i jako teško su dolazili u napadačku trećinu. Tek, pokušaji iz daleka Perovića, Novkovića i Tešanovića, premalo za prvih 45 minuta ove utakmice.

Sa druge strane, ni Sutjeska nije uspjevala iz neke kombinatorike da dođe pred gol Rončevića, ali su iz dvije polukontre ozbiljno zaprijetili Famosu. Oba puta je probao Nenad Stanojević, prvi put šutira preko gola, a nakon toga i tik pored gola, tako da se na poluvrijeme otišlo sa 0:0.

Drugo poluvrijeme donijelo je nešto više šansi na obje strane, ali i dalje ne neku pretjerano kvalitetnu utakmicu sve do samog finiša kada smo vidjeli dosta prilika i konačno gol. Probao je Đorđe Ćeha nogom nakon kornera odmah na startu drugog poluvremena, ide lopta preko gola.

Uzvratio je na drugoj strani Pavle Bonić. Ušao je u kazneni prostor, gađao bližu stativu, pogodio vanjski dio mreže.

Nakon toga Famos prelazi u inicijativu i stvara šanse. Prvo Haru Nakagaki šutira sa 25 metara, Pajević vrhovima prstiju izbacuje u korner. Dvije minute kasnije kolosalna šansa za Famos. Nakon kornera Tešanovića, Dragan Pavlović je sam kao duh, ali šutira nogom pored gola.

U 66. minutu odličnu akciju izvodi Famos, Bjeloš ubacuje po zemlji, Nakagaki kliže, ali kasni da zatvori drugu stativu i ostaje 0:0.

Izvršio je Milomir Šešlija tri izmjene u 72. minuti, izveo je iz igre i Pavlovića kojeg je tek uveo na poluvremenu i i krenuo je po sve ili ništa. Tražio je Danel Blažić penal nakon pada u kaznenom prostoru, Simić samo odmahuje rukom, a onda Perović šutira iz dobre pozicije, ide lopta preko gola.

U 79. minuti i Dejan Bjeloš šutira glavom, pravo u danas najboljeg pojedinca Sutjeske, Miloša Pajevića.

Dobio je FAmos i penal u 84. minutu utakmice. Marko Marković je šutirao, a lopta pogađa Igora Ateljevića u ruku i sudija Simić pokazuje na penal. Loptu je uzeo Mladen Perović, ali Miloš Pajević čita njegovu namjeru i čuva Sutjesku. Odmah u narednom napadu Sutjeska postiže gol preko Ristovića, ali Rajko Todorović signalizira ofsajd, opravdano, i ostaje 0:0.

Nastavio je Famos sa potpunom opsadom gola u finišu susreta. U 85. minuti Hadžibegović šutira iz slobodnog udarca, Pajević opet brani. Tri minute kasnije Pajević i stativa još jednom čuvaju Fočake nakon velike gužve u kaznenom prostoru.

I onda konačno u 90. minuti Famos uspjeva da dođe do gola.  Haru Nakagaki ubacuje iz slobodnog udarca, stvorila se velika gužva u kaznenom prostoru, a lopta dolazi na drugu stativu do Danela Blažića koji pogađa za opstanak.

U sudijskoj nadoknadi Famos pogađa i prečku i to je bila i posljednja šansa na utakmici i ostaje 1:0 za Motoriste, pobjeda vrijeda opstanka u društvu najboljih.

FAMOS – SUTJESKA 1:0 ( 0:0)