Tri boda otišla za Široki

Posušje - Široki

U hercegovačkom derbiju između Posušja i Širokog Brijega viđena je jedna otvorena utakmica, sa nekoliko dobrih prilika na obje strane. Međutim, u konačnici rezultat je glasio 2:1 u korist gostiju.

Susret je otvoren ogromnom prilikom Brkovića sa desetak metara, ali je Tomić bio siguran. Samo dvije minute kasnije pokušava i Boban, ali Tomić još jednom spašava svoj tim.

Širokobriježani su tek nakon prvih 15-ak minuta uspjeli da "odahnu" i da počnu igrati svoju igru, a to je u konačnici rezultairalo i pogotkom.

Igrala se 32. minuta utakmice kada je jedna lopta stigla kod Lukića, a on se odlično snašao i sa 20-ak metara uz pomoć stative poslao loptu u mrežu domaćina na Mokrom docu.

Samo tri minute kasnije Posušje je moglo doći do izjednačenja, ali je nakon dobrog centaršuta Lučića, Begić "bio kratak", te je ostalo 1:0 nakon prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Posušje je imalo mnogo više od igre, a prvu veliku šansu su imali u 54. minuti utakmice, kada je Bekavac ubacio, ali Boban šutira pored gola.

Drugo poluvrijeme obilježile su i varnice sredinom poluvremena, te je ovakav susret sasvim sigurno opravdao epitet derbija dva "komšijska" tima.

Igrala se 70. minuta utakmice kada je Posušje naplatilo agresivnost i velike šanse, a strijelac pogotka bio je Dominik Begić.

Imalo je Posušje dobru šansu i u 84. minuti utakmice, ali je Boban ponovo šutirao preko gola. Nakon svega za Posušje je došao "hladan tuš" u 87. minuti utakmice.

Dosuđen je jedanaesterac zbog igranja rukom u kaznenom prostoru od strane kapitena Krišta, a loptu je namjestio rezervista Činedu koji je bio siguran sa bijele tačke za konačnih 2:1.

U finišu susreta drugi žuti karton, odnosno crveni karton zaradio je Zvonimir Begić, zbog jednog neopreznog starta.

Zvijezda 09 3 : 4 Igman
Sloga 3 : 0 Željezničar
Borac 1 : 1 Sarajevo
Posušje 1 : 2 Široki Brijeg
Tuzla City 2 : 4 Zrinjski
Velež 0 : 0 GOŠK