Budućnost pala u Areni
Partizan Mozzart Bet bolji od Budućnosti

U 12. kolu AdmiralBet ABA lige, crno-belil su savladali podgoričku Budućnost sa 96:83 (21:28, 29:13, 26:23, 18:19)

Pobeda protiv Budućnosti za nastavak trijumfalnog niza! U 12. kolu AdmiralBet ABA lige, Partizan Mozzart Bet je u Štark areni savladao podgorički tim i tako stigao do devete pobede u regionalnom šampionatu. Utakmica pred skoro 13.500 gledalaca je počela serijom gostiju, koji su nakon startnih 0:6 imali i 11 poena prednosti tokom prve deonice. Ipak, crno-beli uspevaju da smanje na 21:28 pre isteka 10. minuta i tako najavljuju preokret koji je usledio u drugoj četvrtini.

U periodu od 11. do isteka 20. minuta igre, crno-beli ostvaruju 29:13 i tako stiču prvu osetniju prednost na meču. U pauzi između dva poluvremena, stručni štab crno-belih odlučuje da iz preventivnih razloga poštedi Alena Smailagića dodatnih napora, pa je Parni valjak u treću četvrtinu ušao sa 11 igrača u timu. Korak po korak, prednost je po notama Doužera, Nanelija, Kaboka, Vukčevića i Ledeja rasla do maksimalnih +17, na po četku poslednje deonice.

Do kraja susreta, crno-beli su kontrolisali ritam utakmice, dok su gosti uspeli da samo ublaže poraz na konačnih 96:83.

Posle utakmice, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je na konferenciji za medije izjavio:

"Ponavljati da je program ovakav kakav je, to je nešto već svima jasno. Prvu četvrtinu smo odigrali veoma loše u napadu, tražili smo rešenja u prvom kontaktu sa loptom, bez želje da odigramo strpljivije i to je rezultiralo slabim napadom Na sreću, sve se promenilo u drugoj čevtrtini, igralo se strpljivije i tu se meč pratkično prelomio. Zadovoljan sam što sam ponovo koristio sve igrače, veoma je važno da svi učestvuju u igri. Čestitam igračima na borbenosti, želji i dobroj igri", istakao je Obradović.