Partizan porazio Asvel

Partizan neumoljiv protiv Asvela, deseti trijumf crno-belih u Evroligi

Ubedljiva pobeda Partizana Mozzart Bet na početku 2024. godine. U 18. kolu Evrolige, crno-beli su u Štark areni savladali Asvel sa 90:77 i tako došli do svoje 10. ovosezonske pobede na evrosceni. Uvod u večerašnji duel, bio je veoma emotivan jer su se u dresu rivalskog tima pred Grobarima našli nekadašnji kapiten Partizana, Žofri Lovernj i Boris Dalo. Prigodne poklone, Lovernju i Dalou su predali kapiten Kevin Panter i legendarni Dragan Todorić.

Sama utakmica, protekla je u znaku beogradskih crno-belih. Od početnih 5:1 pa do velikih 69: 38 u 28. minutu, igrači Partizana Mozzart Bet si kontrolisali zbivanja na terenu. Svi igrači koji su večeras bili na raspolaganju treneru Obradoviću su dobii šansu da zaigraju, i svi su se upisali u listu strelaca. U smiraj treće deonice i tokom četvrte četvrtine, gosti iz Vilerbana su uspeli da smanje ubedljivu prednost Parnog valjka na konačnih 13 poena.

Nakon meča, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je na konferenciji za medije izjavio:

"Srećan sam kako smo igrali. Čestitam mojim igračima, veoma dobra utakmica. Atmosfera je večeras bila sjajna, sjajno je iz utakmice u utakmicu i tako je u poslednjih par godina, navijači nas guraju napred i to nam mnogo znači.Posle 28 minuta je bilo jasno da ćemo pobediti, pa sam bio mislima okrenut utakmici u četvrtak. Tako sam i rasporedio minutažu", naglasio je Obradović.

PARTIZAN MOZZART BET: Smit 4, Vukčević 7, Koprivica 2, Panter 22, Smailagić 3, Jaramaz 11, Naneli 3, Anđušić 15, Doužer 2, Ponjitka 4, Kaminski 8, Kaboklo 9

ASVEL: Skot 24, Li 8, Kaudi 6, Lovernj 6, Luvavu 9, Dalo, Džekson 11, Egbunu, Fal 3, Lajti 10, Endijaje, Jakov

(Foto: Dragana Stjepanović)