Široki porazio Igman

Široki - Igman

Fudbaleri Širokog Brijega danas su na čitlučkim Barama odmjerili snage protiv Igmana u susretu 27. kola VVin lige BiH, a konačan rezultat glasio je 4:1

Širokobriježani su u ovaj susret ušli dosta agilnije i već od samog starta su nametnuli svoj tempo igre, a to im se isplatilo već u osmoj minuti, budući da su tada došli do vodstva. Mišić je šutirao i pogodio prečku, a na odbijenu loptu je natrčao Kuprešak i pogodio za 1:0.

Poslije vodećeg gola Širokog Brijega, ekipa iz Konjica se ‘probudila‘, pa se igralo više na polovini terena koja je pripadala klubu sa Pecare, ali bez konkretnih prilika za tim koji sa klupe predvodi Edis Mulalić.

Sredinom prvog poluvremena, situacija na terenu se poprilično izjednačila i umirila, pa uzbuđenja nije bilo sve do 27. minute, kada su Širokobriježani zabilježili dobru priliku preko Ninedua, koji nije uspio da pogodi protivničku mrežu.

Igrači Igmana su nakon toga uspostavili kontrolu nad igrom, imali su više loptu u svom posjedu, te su pokušavali da pronađu način na koji će doći do izjednačujućeg gola, ali bez uspjeha, sve do 42. minute.

Nakon asistencije Denkovića, Janketić je lijepo šutirao sa ivice šesnaesterca i pogodio za izjednačenje od 1:1, te se sa tim rezultatom otišlo na odmor.

Anel Hebibović bio je tragičar gostujućeg tima Igmana u utakmici protiv Širokog Brijega. U 55. minuti susreta našao se sam pred golmanom domaćih, ali je njegov šut završio pored gola. Kazna za promašaj uslijedila je odmah; u sljedećem napadu loptu je dobio Stefan Činedu koji je s vrha peterca precizno pogodio mrežu gostiju.

Nada za Igman brzo je splasnula nakon što su domaći dobili dva penala u kratkom periodu. Petar Mišić i Marijan Ćavar su bili sigurni izvođači s bijele tačke, čime su postavili konačan rezultat od 4:1 u korist Širokog Brijega.

Ovim trijumfom, Široki Brijeg je osigurao sedmu poziciju na tabeli s 35 bodova, što je osam bodova više od zone ispadanja. Igman se nalazi tik iznad zone ispadanja, dijeleći bodove sa Željezničarom koji je u nepovoljnijem položaju zbog lošijeg međusobnog omjera.

U sljedećem kolu, Široki Brijeg gostuje kod Željezničara, dok će Igman dočekati GOŠK u još jednom ključnom susretu za opstanak.

ŠIROKI BRIJEG: T.A.Tomić, Pranjić, Mužek, Prusina, Mašić, Chinedu, Mišić, Kpan, Buljan, Ćavar, Kuprešak

IGMAN: Ćeman, Mešinović, A. Hebibović, Oremuš, Čubrilo, Đorić, Dupovac, Denković, Bajrić, Janketić, Ramić

Velež 3 : 1 Zvijezda 09
Sloga 0 : 2 Zrinjski
Sarajevo 1 : 1 Borac
Posušje 1 : 0 Željezničar
Široki Brijeg 4 : 1 Igman
GOŠK 1 : 0 Tuzla City