Zrinjski nastavlja trku za Borcem

Zrinjski, Mostar

Fudbaleri Posušja i Zrinjskog danas su na Mokrom docu odmjerili snage u susretu 29. kola VVin lige BiH, a na kraju je rezultat glasio 0:1

Fudbaleri domaće ekipe su danas prvi zaprijetili i to poslije prekida, ali je Šunjić dobro reagovao, te je izbacio loptu iz svog šesnaesterca.

Iako je Posušje imalo terensku inicijativu, nije ipak uspjelo da ugrozi gol Plemića, a onda je viđena velika prilika za mostarski tim. Nakon greške Hanuljka, iz odlične situacije je Ćuže loše šutirao, pa nije došlo do promjene rezultata.

Dvije minute kasnije, Rozić je odlično šutirao, ali je golman Karačić još bolje odbranio njegov udarac, a onda je domaći sastav stvorio novu dobru priliku. Nakon sjajne akcije, Petrović je šutirao, ali je lopta pogodila prečku, da bi potom Sabljić šutirao, ali je lopta otišla preko gola.

Igrala se 31. minuta, kada su Plemići stigli do vodstva nakon što je Bilbija postigao gol sa bijele tačke, a prije toga je glavni sudija meča, Irfan Peljto, svirao penal nakon što je lopta u ruku pogodila Vrgoča.

Nakon toga je uslijedio period mirnije igre i bez većih prilika, pa su gosti na poluvrijeme otišlo sa prednošću od 0:1, a na samom startu drugog poluvremena, viđena je greška domaćeg sastava, ali je Mulahusejnović oklijevao pred protivničkim golom, pa je tako dobra prilika otišla u nepovrat.

Igrala se 51. minuta, kada su Plemići imali dobru kontru. Ćuže je pokušao uposliti Sabljića, ali je dobro reagovala odbrana domaćeg tima, da bi potom Memija ubacio, ali se Sabljić nije baš najbolje snašao pred golom Posušja.

U 63. minuti je Mandić pokušao sa 25 metara, ali je lopta otišla daleko od gola, a dvije minute kasnije, Sabljić je pokušao glavom savladati golmana Galića, ali je to bio lagan plijen za njega.

Mandić je u 70. minuti pokušao glavom nakon centaršuta, ali nije bilo opasnosti po Plemiće, a onda se na šut sa 16 metara odlučio Ćuže, ali je njegov udarac izblokirao Hanuljak.

Do kraja utakmice više nije bilo uzbuđenja, pa je tako mostarska ekipa uspjela da sačuva stečenu prednost, te je na kraju došla do veoma važne pobjede i na taj način je nastavila utrku za prvoplasiranim Borcem.

HŠK Posušje - HŠK Zrinjski 0:1 (Bilbija 32‘).

Sloga 2 : 0 Zvijezda 09
Sarajevo 3 : 0 Velež
Posušje 0 : 1 Zrinjski
Široki Brijeg 1 : 2 Borac
GOŠK 1 : 2 Željezničar
Tuzla City 1 : 2 Igman