Bandić "svirao" dva penala za Zrinjski

Radost igrača Zrinjskog FOTO: HŠK Zrinjski

U posljednjem susretu današnjeg programa 30. kola Premijer lige BiH u hercegovačkom derbiju u Mostaru aktuelni šampion Zrinjski je sa 3:0 pobijedio Široki Brijeg.

U 20. minutu bio je duel Barišića i Ćužea u šesnaestercu Širokobriježana poslije kojeg je sudija Bandić iz Gruda olako pokazao na jedanaesterac, a sa „bijele“ tačke precizan bio Bilbija – 1:0. Tri minuta kasnije defanzivac Marin Magdić je udvostručio prednost poslije dobre akcije Mostaraca – 2:0.

U 51. minutu poslije ubacivanja Kiša iz slobodnog udarca Bilbija je pogodio, ali je gol poništen zbog ofsajda. U 88. minutu dosuđen je novi jedanaesterac za domaćina, a minut kasnije pogodio je mladi Kozina junior koji je debitovao za „plemiće“. Čim je istekao 90. minut odsviran je kraj, nije bilo nadoknade.

Zrinjski – Široki Brijeg      3:0 (2:0)

Stadion: „Pod Bijelim brijegom“ u Mostaru. Gledalaca: 2.000. Sudija: Antoni Bandić (Grude). Strijelci: 1:0 Bilbija (20 – penal), 2:0 Magdić (23), 3:0 Kozina (89 – penal). Žuti kartoni: Mužek (Široki Brijeg).

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Kiš, Malekinušić, Ramić (od 66. Kozina), Ćuže, Bradarić (od 46. Barišić), Šunjić (od 46. Ivančić), Magdić, Tičinović (od 61. Korda), Bilbija (od 61. Mulahusejnović).

ŠIROKI BRIJEG: Puljić, Pranjić (od 59. Taraba), Mužek, Prusina, Barišić (od 76. Matić), Mašić, Činedu (od 46. Bagarić), Kpan (od 71. Benić), Mamić, Čavar, Kuprešak (od 46. Lukić).

Zvijezda 09 : Željezničar
Borac : Igman
Zrinjski : Tuzla City